Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w rzutowaniu figur


efcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panow ponownie :decayed: tym razem potrzebuje pomocy w zrobieniu przekroju :) mam nadzieje ze moge liczyc na Was tak jak poprzednio :hi: ps. poprzednia pomoc zaowocowala 5 za te rzuty :naughty: :naughty: bfac8122d8e983a1m.jpg niestety na pytania moge odpowiedziec dopiero po 22, poniewaz teraz ide do pracy... pozdrowionka :tongue4:

a jakieś wymiary ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie masz wiecej zadnych wytycznych co do tej bryly to ja to widze tak:

1m5_Ii.jpg

:wink4:

nie mów, że to narysowałeś w paincie ?? :kox: :kox: :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie z tego co sie dowiedzialem to ten rysunek jest jakos inaczej niz powinien byc :shocked: moja laska znalazla go gdzies w ksiazce i podbno jest inaczej. Pozniej mam go dostac wiec przedstawie jak powinien wygladac wg ksiazki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nike21 może być to co narysowałeś

Jakby co to walcie do mnie z tymi rzutami przekrojami kładami symetrią itp itd niemam z tym najmiejszych problemów ...

Ku...wa łatwiejszych już nie moga was uczyć, chociaż może jakieś przenikanie walca z ostrosłupem by zapodali wam do rysowania ;)

Podstawowe info:

http://www.zspzlockie.muszyna.pl/rysunek_techniczny/index.html

[br]Dopisany: 01 Grudzień 2009, 13:01_________________________________________________

jesli nie masz wiecej zadnych wytycznych co do tej bryly to ja to widze tak:

1m5_Ii.jpg

:wink4:

Przyglądam się dopiero teraz powiększeniu ... Powiedzmy że jest to najbardziej prawdopodobny widok przekroju ale rozwiązań może być 100, 1000 ;)

W przekroju narysowanym przez nike21 jest jeden błąd a w zasadzie nieścisłość - kto rozwiąże zagadkę ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagadka jest prosta:

0ac4ace714da75e1med.jpg

to w kółeczku jest jakąś krawędzią...

dlatego pisałem wcześniej, że cos tu chyba brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, moze to byc np scięcie ale w przekroju w ktorym patrzysz od lewej strony (jak wskazują strzałeczki) nie bedzie jej widac :wink4:

poza tym przy rysowaniu przekroju, rysuje sie tylko to co bedzie widać po odcieciu niepotrzebnej czesci bryły...[br]Dopisany: 01 Grudzień 2009, 14:03_________________________________________________

W przekroju narysowanym przez nike21 jest jeden błąd a w zasadzie nieścisłość - kto rozwiąże zagadkę ;) ?

chodzi Ci moze o to ze jeden z otworow nie bedzie przelotowy? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krolu ta krawędz może być zasłonieta lub oznajmiać że idzie po skosie - rys. nike21 (ksztalt) jest poprawny z tym że brakuje tam jednej linii.[br]Dopisany: 01 Grudzień 2009, 14:56_________________________________________________OK to podpowiem ... zwróćcie uwagę na sam przebieg przekroju ... czy mając sam przekrój też byście tak rozrysowali otwory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krolu ta krawędz może być zasłonieta lub oznajmiać że idzie po skosie - rys. nike21 (ksztalt) jest poprawny z tym że brakuje tam jednej linii.[br]Dopisany: 01 Grudzień 2009, 14:56_________________________________________________OK to podpowiem ... zwróćcie uwagę na sam przebieg przekroju ... czy mając sam przekrój też byście tak rozrysowali otwory?

wiem o co Ci chodzi... ale mnie uczono ze przy przekroju lamanym widok przekroju bedzie taki sam jak przy przekroju prostym. nie zaznacza sie lini w ktorej jest ten "uskok"[br]Dopisany: 01 Grudzień 2009, 15:03_________________________________________________http://www.zspzlockie.muszyna.pl/rysunek_techniczny/index.html#przekroje :wink4: [br]Dopisany: 01 Grudzień 2009, 15:04_________________________________________________

Brakuje zaznaczenia linii przesunięcia przekroju ;)

tego sie nie rysuje :)[br]Dopisany: 01 Grudzień 2009, 15:04_________________________________________________na podstawie przekroju nie rysuje sie bryly tylko na podstawie bryly rysuje sie przekroj :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, nie pamiętam ;) Poza uczelnią nie narysowałem ani jednego rysunku. Tylko czytam i w dodatku przekroje mi się nie trafiają :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekrój lamany w miejscu "załamania" oznacza się linią osiową (nie krawędziową!).

Jak bys miał tych otworów kilka kilkanaście to jak najbardziej konieczne jest zrezygnowanie z tej lini aby rysunke był czytelny. Zatem mała rzecz ale wg zasad powinna być chyba ze świadomie z niej rezygujemy bo zależy nam na przejrzystości rysunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak dobrze mi coś świtało :decayed: Moja Mrs od rysunku była bardzo ortodoksyjna, więc pewnie była o tym mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...