Jump to content

[ALL B6] Lusterko grzeje tylko przez kilkadziesiąt sekund


MariuszS1979
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Zamontowałem maty grzewcze do lusterek. Instalacja elektryczna była już wcześniej doprowadzona do lusterek (seryjnie). Efekt jest taki, że maty załączają się po wciśnięciu przycisku grzania tylnej szyby, jednak po około minucie wyłączają się i już później nie grzeją (znika napięcie 12V z zacisków), czekałem około 5 min na ponowne załączenie i nic. Ponowne załączenie grzania uruchamia się dopiero po wyłączeniu i ponownym załączeniu stacyjki oraz załączeniu przycisku grzania tylnej szyby. Czy to normalne działanie, czy sterowanie tymi grzaniem jest jakoś bardziej wyrafinowane i uzależnione od np. temperatury? Układ testowałem przy temperaturach w zakresie od 4.5 do 8 stopni C. Zamontowane maty to GB 10s (opór maty to ok 13 ohm, nap. 12V, moc 12W).

Link to comment
Share on other sites

Długość grzania mat zależy jak najbardziej od temperatury zewnętrznej,czyli

u Ciebie wsystko ok. :hi:

Link to comment
Share on other sites

No bez przesady, moze powieszchnie lustra maja jeszcze umyc? :wink4:

Link to comment
Share on other sites

Czyli nie mam co liczyć na osuszanie lusterka podczas deszczu przy dodatniej temperaturze (np przy około 10 stopniacj C) ?

Możesz liczyć. Wczoraj jak wsiadłem do auta to lusterka miałem całe w kroplach.Włączyłem grzanie lusterek i za jakiś czas wyłączyłem,pomimo tego,że jeszcze krople deszczu były.Co się okazało? Otóż lusterka pomału zaczynały robić się całkowicie suche. Także wychodzi na to że po wyłączeniu mata przez jakiś czas oddaje ciepło na lusterko i je osusza :good::hi:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...