Jump to content

[ALL B5] Uaktywnienie na FIS-ie informacji o otwartym bagażniku

bin85
 Share

Recommended Posts

Jako że już kiedyś poruszyłem temat informacji na fisie (licznik z analogowym zegarkiem)o otwartym bagażniku i kilka osób potwierdziło że takowej funkcji niema postanowiłem wkońcu wziąść sprawy w swoje ręce i zmuśić wyświetlacz aby tą informację wyświetlił. Zakupiłem na allegro zegary z uszkodzonym wyświetlaczem żeby nie latać co chwila do samochodu i wyciągać licznika. Ale do rzeczy sprawa jest dziecinnie prosta wystarczy wlutować diodę na wejściu sygnału pochodzącego z krańcówki klapy. Poniżej zdjęcie gdzie ta diode wlutować niestety kiepskiej jakości.

Na żółto zaznaczyłem istniejące ścieżki oraz rezystor na płycie, sygnał z klapy przychodzi na 6 pin wtyczki zielonej, jeżeli pujdziemy za ścieżka to zaraz obok będą puste miejsca do wlutowania owej diody. Oczywiśćie osoby które mają oryginalny FIS prawdopodobnie będą musiały podciągnią kabel z krańcówki, ja go miałem ponieważ miałem kontrolkę w starych zegarach. Nie wiem jak sprawa będzie wyglądać w przedliftowych zegarach bo tam napewno rozkład ścieżek jest inny.

1n8m_A.jpg

PawGA.jpg

A jak sprawa wygląda z pokazywaniem otwartych którychkolwiek dzwi :mysli: , bo tylna klape mi pokazuje

Otwartej przedniej kapy nie pokazuje, ale jak koega k0za wspomniał można zamek przedniej maski podłączyć z klapą bagażnika. a oryginalna krańcówka w zamku maski jest chyba po że gdy wyskoczy komunikat o niskim poziomie oleju to jak otworzymy i zamkniemy maskę to zniknie. Co do otwartych drzwi to pokazują to tylko zegary z cyfrowym zegarkiem (32 pinowa wtyczka od FIS) zegary z analogowym (20 pinowa wtyczka FIS) nie mają wejść z krańcówek drzwi. Myślę że dało by się jeszcze uaktywnić pokazywanie otwartych drzwi kierowcy ponieważ sygnał z krańcówki jest doprowadzony do licznika ale prawdopodobnie trzeba by zmienić to w wsadzie licznika.

No właśnie narazie nic nie wymyśliłem ale będę prubował, jeżeli coś mi sie uda to napewno o tym napisze