Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Problem z układem kierowniczym


miszcz_kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zacznę od tego iż jakiś czas temu padła mi pompa wspomagania. Ale coś dziwnego mi sie dzieje z układem kierowniczym. Otóż przy wchodzeniu w zakrety z wieksza predkościa ( czasem przy normalnym skrecaniu na parking) moge skrecac "lekko" do pewnego momentu. Znaczy ze moge zrobic lekki ruch kierownica a zeby mocniej skrecic to musze uzyc baaaardzo duzo siły. Coś jakby sie zacinało. Czy to wina pompy wspomagania? Wie ktoś co to moze byc? Trudno to opisac ale chyba w miare jasno to opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j.w. pompa ci nie domaga (to na 1 miejscu bym sprawdził) później zobaczyłbym przewody czy sa drożne, (najlepiej zmieniłbym płyn, ale pewnie i tak go zmienisz jak pompe będziesz zmieniał) a na samym końcu magiel. być moze że ci się troche przycina (co jest bardzo dziwne) a pieni ci się w zbiorniczku wyrównawcczym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyn wymieniłem. Nic w zbiorniczku sie nie pieni. A swoja droga co oznacza jak sie pieni? I co do pompy jeszcze...to wg Was lepiej zregenerować ori czy kupic nowy zamiennik? Bo nowa ori to 1800 zł :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja mam dokladnie to samo co kolega "miszcz_kierownicyAutor" wymienilem płyn przez chwile było wszystko dobrze a teraz dalej występuje taki sam problem, lekkie skrecenie jest wpozadku ale zeby wiecej skrecic musze uzyc troche wiekszej sily - moze to zaworek w maglownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałeś tylko płyn czy coś jeszcze rozkręcałeś. Jeśli coś więcej to może jakiś paproch się dostał. Ja wymieniałem listwę i coś się dostało ,Odkręciłm przewody jeszcze raz wypłukałem i zmontowałem teraz OK :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałeś tylko płyn czy coś jeszcze rozkręcałeś. Jeśli coś więcej to może jakiś paproch się dostał. Ja wymieniałem listwę i coś się dostało ,Odkręciłm przewody jeszcze raz wypłukałem i zmontowałem teraz OK :kox:

Wymieniałem tylko płyn, odkręcałem całkiem zbiorniczek, też podejrzewam paproch, jak znajdę chwilę wolnego czasu to wyczyszczę wszystkie przewody i zaleje nowym płynem, mam nadzieje że ta czynność pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...