Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z zamknięciem drzwi kierowcy


Gość Prometeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, założyłem wątek, bo nie mogłem znaleźć podobnego tematu. Otóż od kilku dni mam pewien problem z zamknięciem drzwi od strony kierowcy.

Gdy próbuję je zamknąć, to drzwi "oddają" nie zatrzaskując się. Może opiszę całą sytuację :

Przypadek 1.

Otwieram drzwi, wsiadam do auta, zamykam drzwi (skutecznie). Następnie otwieram drzwi, wysiadam, próbuję zamknąć i drzwi oddają, czyli odskakują od uszczelek. Po poruszaniu klamki zewnętrznej, ponowna próba zakmnięcia jest skuteczna.

Przypadek 2.

Otwieram drzwi, następnie zamykam nie wsiadając do auta - drzwi się zamykają.

Oba przypadki rózni jedynie to, że w pierwszym po użyciu klamki wewnętrznej drzwi nie chciały się zamknąć. Sprawdziłem to na otwartych drzwiach i faktycznie gdy poruszę klamkę w środku auta to zamek - czyli ten metalowy zatrzask, po wciśnięciu zamiast się zatrzaskiwać do "pozycji zamkniętej", wraca do pozycji "otwartej". Po prosuszaniu klamką zewnętrzną i ponownym wciśnięciu zamka nie wraca on do "pozycji otwartej", a prawidlowo zostaje w "pozycji zamkniętej"

Ma ktoś jakiś pomysł co szwankuje ? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierz wymontuj przepłucz nasmaruj używaj :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: u mnie taki zabieg przyniósł efekty :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ładnie mi się przyciął, wogóle nie chciał się już zamknąć, więc za waszą radą Panowie zdjąłem boczek drzwi. No ale niestety na tym się moja wiedza kończy. Nie za bardzo wiem jak wymontować zamek itp. Sprawdziłem linki - chodzą płynnie. Jedyne co zrobiłem to wpuściłem do zamka WD-40. Trochę to prymitywna metoda, ale teraz drzwi się zamykają. Nie wiem jednak na ile taki zabieg wystarczy... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja w sumie odkąd mam auto nic nie kombinowałem z ustawianiem drzwi. Nie wiem czy są prawidłowo ustawione.

Jak narazie jeżdżę jakieś 5 dni od momentu popsikania WD-40 i zamek się nie zacina. I mam nadzieję, że tak pozostanie chociaż nigdy nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...