Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] Szarpanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mam taki problem. Auto gdy się porządnie nagrzeje np. długa jazda w miejskich korkach to podczas ruszania szarpie. Przeczytałem wiele tematów na forum gdzie problemem jest docisk sprzęgła. U mnie o tyle jest inaczej, że dzieje się to tylko podczas ruszania na skręconych kołach. Przy ruszaniu na wprost nie ma tego problemu. Czy to jest również objaw kończącego się sprzęgła a dokładniej docisku?

Opublikowano

sprzęgło do sprawdzenia

na skręconych kołach samochód ma większe opory a tym samym sprzęgło większe obciążenie

Opublikowano

to zdecydowanie wina docisku , tez tak miałem ale u mnie bez różnicy czy to było na wyprostowanych kolach czy na skręconych trochę poszarpywało ,ja wymieniłem od razu komplet i jest spokój

Opublikowano
  • Autor

Trzeba będzie chyba się szarpnąć i niedługo komplecik sprzęgła wymienić. Dzięki za pomoc.

Opublikowano

tylko nie zamawiaj sprzegla poki starego nie wyciagniesz bo pozniej okazuje sie ze kupione sprzeglo nie pasuje

Opublikowano

mam to samo, założyłem nowe sprzęgło LUK`a i nic się nie zmieniło.

Opublikowano

Mam identyczny problem jak w temacie, z tym, że u mnie w lecie, po dłuższej trasie, podczas parkowania tyłem na skręconych kołach to już szarpie masakrycznie, gorzej niż przy ruszaniu do przodu. Może to przeguby wewnętrzne?

Opublikowano

mam to samo, założyłem nowe sprzęgło LUK`a i nic się nie zmieniło.

a dwumas? :)
Opublikowano

mam to samo, założyłem nowe sprzęgło LUK`a i nic się nie zmieniło.

a dwumas? :)

Mówię o 1Z.

Opublikowano

mam to samo, założyłem nowe sprzęgło LUK`a i nic się nie zmieniło.

a dwumas? :)

Mówię o 1Z.

w profilu masz AFN i pisałeś w moim mam to samo :decayed:
Opublikowano

Mam identyczny problem jak w temacie, z tym, że u mnie w lecie, po dłuższej trasie, podczas parkowania tyłem na skręconych kołach to już szarpie masakrycznie, gorzej niż przy ruszaniu do przodu. Może to przeguby wewnętrzne?

Mnie już tylko to zostało do wymiany, tylko nie można ich nigdzie dostać. są 100 i 108 a 130 nie ma. [br]Dopisany: 24 Listopad 2009, 20:41_________________________________________________

w profilu masz AFN i pisałeś w moim mam to samo :decayed

Bo nie można wpisać w profil 3 aut :wink4:

Opublikowano

Jednak dziwne jest, że szarpanie nasila się po rozgrzaniu, więc przypuszczam, że problem tkwi w skrzyni biegów, gdyż olej przekładniowy może się nagrzać i rozrzedzić, a wtedy ujawniają się luzy wewnątrz mechanizmów w skrzyni. Wątpię, że przeguby wewnętrzne, aż tak się nagrzewają i rozrzedzają smar, ale kto wie...

Opublikowano

skrzynie miałem już 3 i na każdej było to samo.

Opublikowano
  • Autor

No to mnie nie pocieszyliście. Myślałem, że wymienię sprzęgiełko i problem będzie z głowy a tu widzę, że niekoniecznie. Czy ktoś miał takie objawy i poradził sobie z tym?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.