Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Drgania silnika przy przyspieszaniu na niskich obrotach


Blanko

Rekomendowane odpowiedzi

witam ostatnio cos mnie zaniepokoilo

niedawno chcialem sprawic osiagi i jak turbo mi wstaje

jadac na 5 biegu zeszlem niskoo z obrotami do 1500obrotow i dalem pelen but auto zaczelo mi tak jakby szarpac autem dziwnie az sie przestaszylem ...i takie drgania wystapily tylko w dolnym zakresie i przy pelnym bucie tak 1500-1700obr. potem juz jest ok auto normalnie plynnie przyspiesza przy pelnym bucie

wczesniej czegos takiego nie zauzylem :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ostatnio cos mnie zaniepokoilo

niedawno chcialem sprawic osiagi i jak turbo mi wstaje

jadac na 5 biegu zeszlem niskoo z obrotami do 1500obrotow i dalem pelen but auto zaczelo mi tak jakby szarpac autem dziwnie az sie przestaszylem ...i takie drgania wystapily tylko w dolnym zakresie i przy pelnym bucie tak 1500-1700obr. potem juz jest ok auto normalnie plynnie przyspiesza przy pelnym bucie

wczesniej czegos takiego nie zauzylem :confused4:

może wcześniej nie zauważyłeś....a poza tym to morderstwo dla układu napędowego i nie tylko :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zecydowanie za wolne obroty jak na 5 bieg... Może po prostu wcześniej tego nie robiłeś tzn. nie schodziłeś tak nisko z obrotami. Dwumas tego nie wytrzyma i nie tylko jak napisał Wihajster. A tak na marginesie to ni dalej jak dwa dni temu, może trzy widziałem identyczny problem (temat).Na przyszłość użyj szukajki :szukaj::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie 2mas i sprzeglo jest nowe bo tydizen temu wymieniane bylo, stara 2masa juz ledwo zyla fakt ze wtedy nie robilem takich testow wlasnie ze wzgledu na ta padajaca 2mase...

obroty teraz trzyma w miare ok nie skacza tak jak wczesniej na starym 2masie (sprawdzalem na Vagu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wina źle napisanego programu w którym masz za dużo koksu na niskich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie u mojego ojca w B6 też tak jest...

zaczęło sie to dziać po zrobieniu programu. Rob z Tune-Up stwiedził że dwumas siada. Caly komplet sprzęgła z dwumasem został wymieniony (Sachs) a te drgania dalej są :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie u mojego ojca w B6 też tak jest...

zaczęło sie to dziać po zrobieniu programu. Rob z Tune-Up stwiedził że dwumas siada. Caly komplet sprzęgła z dwumasem został wymieniony (Sachs) a te drgania dalej są :disgust:

Przyjrzyj się wtryskom i zaworowi EGR plus kat.

Jeszcze czasem przeplywka moze byc zrodlem problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny proble, drga np przy ruszaniu jakieś trochę dzisny dźwięk, przy przyspieszaniu objaw jakby łożysko, po puszczeniu fazu ustaje, przy gwałtownym przyspieszaniu jakby mniej wyczuwalne; Jakby ktoś miał podobny problem to proszę o pomoc

Edytowane przez artur10a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...