Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Zużycie oleju przy większych prędkościach


graczykt88

Rekomendowane odpowiedzi

Przy takiej jeździe to nie tylko olej Ci zeżre ale i silnik :polew:

Te prędkości to max dla tego motoru - wyżyłowanie do granic możliwość.

Ten silnik nie lubi krecenia. NIm sie jeździ do 3 tyś obr jak jest ciepły.

ps. Jak zajeździsz ojcu furę to Ci dopiero da :polew: i wtedy na pewno zapamiętasz

warnwarn.gifOT w dziale technicznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury, ten silnik spokojnie kręcisz do 3900 obr.

zużycie oleju przy tej prędkości jest naturalne

dolewaj i śmigaj :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcić to on sie bedzie nawet do 4,5tyś obr/min ale jak to bedzie wyglądało z żywotnoscią tej jednostki. Raz kiedyś to szczególnie mu nie zaszkodzi ale autor pyta sie czy na codzienna jazdę ten styl sie nadaje :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury, ten silnik spokojnie kręcisz do 3900 obr.

zużycie oleju przy tej prędkości jest naturalne

dolewaj i śmigaj :decayed:

dokładnie...to nie sa stare diesle co nie lubiły wysokich obrotów.TDI bardzo lubi wysokie obroty i nic mu nie bedzie :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 litrów na każde 10 km przy takiej prędkości kolego zanim coś napiszesz to zastanów się dobrze czy jedziesz 2 km na h czy te 180 silnik pobiera normalną ilość oleju nie zależnie od tego z jakimi prędkościami jeździsz co jakiś czas musisz troszkę dolewać i tyle żadnej filozofii tu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiezego oleju moze nie ubywac wogole, ale po przejechaniu 8-10 tys km traci on swoje wlasciwosci i silnik ma na niego wiekszy apetyt.No ale wtedy to juz sie olej wymienia na nowy :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ubytki oleju w AHU to jest to normalne zjawisko,nawet w instrukcji pisza o ubytkach oleju jesli sie nie myle to dopuszczalne jest 1litr na 1000 km.Ja osobiscie wiem z autopsji(mialem AHU) to oczywiscie olej mi pobieral okolo 0,2,-0,4 litra na 1000km,ale mial 250tkm przelatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do litra na 1000 km jest spoko później trzeba już się martwić

do litra ale na 10000 to byłaby rozsądna granica. Instrukcja podaje do 0.5 litra na 1000 ale to tylko wyłącznie jako wybieg aby uchronić się od odpowiedzialności za wadliwe egzemplarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa do 130 rzadko na dłużsą metę przekraczam więcej i ubytek oleju na 10 tys. mam rzędu 0,5l. Silnik ma przelatane ...aż wstyd się przyznać 435 kkm.... :naughty:.

dokładnie i mi gdzieś tyle wciąga a przebieg jest normalny widzialem większe :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kreceniu pod 4000rpm zawsze łyknie wiecej oliwy... Zużycie do litra na 10kkm jest jeszcze ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...