Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Przybywa oleju oraz kopci spod maski silnika!


stalpol1

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież jak do auta bez kata czy DPF-a podepniesz analizator to też emisja będzie taka ze spokojnie przegląd przejdzie.

Tu chodzi o to czy założenie takiego zamiennika jest w świetle przepisów dopuszczalne i legalne, bo zamiast ksenonu też można hidy chińskie założyć ale czy jest to w pełni legalne.

Goły wydech bez żadnego kata produkuje dużo związków rakotwórczych nie pisz głupot, że na analizatorze nic nie wyjdzie nie wiem skąd czerpiesz takie informacje i nie porównuj tego do ksenonów bo to o co innego chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego info z życia, sam byłem przy pomiarze samochodów z dpf-em i bez i spokojnie ten bez przechodzi przegląd po zbadaniu spalin, to samo jest po wycięciu katalizatora auto spokojnie przechodzi przegląd.

Czemu mam nie porównywać z ksenonami, przecież tu chodzi własnie o legalność tego, bo jeżeli jest nie legalne to w Polsce o czywiście problemu pewnie nie będzie tak samo jak z wyciętymi bo przeglądy przechodzą, ale za granica to już nie przejdzie jeżeli nie będzie na to odpowiednich papierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak do auta bez kata czy DPF-a podepniesz analizator to też emisja będzie taka ze spokojnie przegląd przejdzie.

Tu chodzi o to czy założenie takiego zamiennika jest w świetle przepisów dopuszczalne i legalne, bo zamiast ksenonu też można hidy chińskie założyć ale czy jest to w pełni legalne.

nie jest legalne (niestety nie znam podstawy prawnej dokldanie)... generalnie stosowanie niehomologowanyh lamp nie jest legalne (chca nawet zabronic handlu niehomogowanymi czesciami i uwala hidohandel /z tego co "czytalem gdzies"/) ale nie oznacza to, ze masz miec do kazdej lampy papier z pieczatka i podpisem ministra.

W przypadku lamp jest na lampach oznaczenie Ecostam swiadczace o homologacji. Byc moze podobnie jest z wydechem

Jezeli by uznac, ze wszystkie czesci musza byc homologowany do uzywania w UE to wyszloby na to, ze zalozenie dywanikow bez tej homologacji mogloby uniemozliwic przeglad techniczny....byc moze ustawa oddelegewuje dokladna regulacje ktore czesci jak musza byc oznaczaone itp by auto nadawalo sie do ruchu np do rozporzadzenia ministra transportu a ten wymienia dokldanie czesci oraz definiuje sposob koniecznego oznaczenia czesci... nie wiem.

Byc moze kataliztaory, fitlry jak i uinne czesci wydechu nie sa objete obostrzezeniami a ich stosowalnosc badz nie wynika z faktu zapewnienia auto "spelnia nie spelnia wymagania euro X, glosnosci itp"

Pozdrawiam,

Przemek

EDIT:

jak wprowadza (podobnie jak w DE i Slowacji) osobno przeglad techniczny i osobno przeglad spalinowy to beda ludzie jak ze sraczak latach i myslec co trzeba wstawic w miejsce wycietego kiedys kata i filtra ... dzis w dieslach sprawdzaja w praktyce poziom zadymienia i nikt nie rozroznia tego czy to norma X czy Y ma byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak? a mozna prosic o podstawe prawna? (artykul ustawy/rozporzadzenia)

Klekota nie mam (niestety) na polskich blachach, ale żebyś nie mówił ze się sianem wykręcam:

EUR-Lex - Wyszukiwanie proste

Bodajże na końcu są odnośniki do polskich przepisów,

tez pozdrawiam:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak? a mozna prosic o podstawe prawna? (artykul ustawy/rozporzadzenia)

Klekota nie mam (niestety) na polskich blachach, ale żebyś nie mówił ze się sianem wykręcam:

EUR-Lex - Wyszukiwanie proste

Bodajże na końcu są odnośniki do polskich przepisów,

tez pozdrawiam:wink:

no ale to dokument dyrektywa UE (nie jest w PL przepisem prawa chyba ze Polska ja wdrozy)... drugie primo to slowa nie znalazlem tam o tym, ze "czesc wydechu" ma miec homologacje (to o homologowaniu nowych bryk przeciez)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...