Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Piski przy zimnym silniku


kmiecic26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mój problem polega na tym ,gdy jest zimno na zewnątrz to po odpaleniu i przejechaniu paru metrów z komory silnika dochodzi pisk,co ciekawe wraz ze wzrostem prędkości ten pisk się nie zwieksza,i wystepuje tylko podczas ruchu samochodu dlatego nie mogę go zlokalizować.Po zagrzaniu silnika ustępuje.

Czy któryś z kolegów miał podobny problem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wystarczy podciągnąć pasek osprzętu - zacznij od tego. To nic (prawie nic) nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mocowanie napinacza jest regulowane (???) - dokładnie nie wiem, bo sam tam nie grzebałem, ale u mechaniora tak już robiłem. Napewno pasek od klimy można podciągnąć - to na 100%. Osprzętu podejrzewam, że też musi być taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaj mi się że we wszystkich modelach jest napinacz paska wielorowkowego, a ten od klimy jest taki blokowany.

Powyżej masz analogiczny temat. Z resztą ten temat btył wielokrotnie poruszany.

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_napinacz_paska_alternatora-t105417.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mocowanie napinacza jest regulowane (???) - dokładnie nie wiem, bo sam tam nie grzebałem, ale u mechaniora tak już robiłem. Napewno pasek od klimy można podciągnąć - to na 100%. Osprzętu podejrzewam, że też musi być taka możliwość.

Napinacz paska alternatora jest montowany na stałe i nie ma żadnej regulacji. Za naciąg paska jest odpowiedzialna sprężyna w napinaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...