Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Silnik zgasł w czasie jazdy i nie zapala


przemo4

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdx czy paliwo podaja wtryski na tych cylindrach oraz czy jest iskra, dobrze byłoby sprawdzic kompresje na cylindrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo dochodzi, iskra jest.

Ciśnienie ponownie sprawdzone i jest OK (11 na 2,3 i 4 cyl.; na pierwszym 10,7).

Możliwe że to moduł lub jakieś inne czujniki związane z zapłonem?

Aparat zapłonowy podmieniony, bez efektu.

W poniedziałek znów VAG, może coś teraz podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewka podmieniona, moduł zapłonowy podmieniony i nadal auto nie żyje.

Dziś znów komputer, ale nie mam nadziei, bo przy ostatniej analizie nic nie pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń do tego gościa on jest samoukiem i może ci coś pomoże Zdzisiu - 668 773 155

jest jeszcze jeden magik przy skrzyżowaniu ulic Centralnej i Warszawskiej p. Nowakowski ale nr nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, choć mam problemy teraz z dostępem do VAGa, a myślę że ten wskazałby awarie.

Czytam trochę o podobnych problemach i znalazłem wątek o wypadających zapłonach i tam przyczyną był stopiony / zapchany katalizator, może i u mnie jest podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybij sobie z głowy że na niedrożnym katalizatorze jechałbyś 190 Km/h. Już od dłuższego czasu podejrzewam że coś nie tak ze sterownikiem silnika ewentualnie wiązką do wtryskiwaczy 3 i 4 gar ( obserwowałem podane informacje odnośnie ciśnienia w cylindrach ,zmiany wtryskiwaczy , świec , przewodów itp. ) a dopiero dzisiaj kolega @aron to zasugerował. Za wypadanie zapłonów bardzo często jest odpowiedzialna nieszczelność na układzie ssącym. Ale w tym przypadku to raczej nie to bo z tego co wyczytałem to jest wogóle zero reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wężyk także trzeba sprawdzić czy gdzieś na zagięciu nie zgnił i jest nieszczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto podobno odpala (miałem tel. z warsztatu).

Konkretów jeszcze nie znam, ale prawdopodobnie rozregulował sie komputer (o ile to możliwe).

Dzieki wszystkim za wsparcie i cenne wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie głupio to zabrzmi, ale vag pokazał błąd halla, a okazało się że wilgoć była we wtyczce czujnika dochodzącej do kompa, po osuszeniu auto odpaliło bez problemu i śmiga aż miło

nie mogę się przyzwyczaić do luksusu po 4 tygodniach spędzonych za kierownicą tico ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...