Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Klimatronik się nie włącza


kula2208

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie. nie moge załączyć klimy. w klimatroniku wyskakuje błąd 22.1 a w vagu błąd 00801. na forum śa tylko informacje na temat nie podłączonej wtyczki do czujnika ciśnienia, u mnie jest ona podłączona, jest tylko pewien szczegół, ten kabel od tego czujnika ma troche poprzecieraną izolację, (ale chyba to nie jest tego winą) czy może ten błąd wyskakuje też przy braku środka chłodzącego? proszę o pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak czynnika w układzie albo może zbyt niska temp zewnetrzna i klima sie nie zalącza...kiedys mialem podobny problem, brak czynnika powodował nie załączanie sie klimatyzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Jak klima chodziła i chłodziła to nie miałem błędów na klimie.Po częstym uzytkowaniu przez cale lato czynnik niestety sie skończył( w moim przypadku poprzez dziurę w przewodzie) ,wentylator sie nie załączał.Sprawdzałem wszystkie bezpieczniki przekaźniki.Sprawdzałem wentylator na krótko - chodził Vag tez nic nie pokazywał.Przy wymianie filtra powietrza zauważyłem dziurę w przewodzie, skoro klima chodzila to nie zaczepialem tego,pożniej jak były cieplejsze przedwiosenne dni chciałem właczyc klimę aby ja troche rozruszac skoro przez zime nie chodziła i kiszka bez powodzeń bład na klimie.Wymieniłem przewód i pojechałem nabić klimę.Teraz wszytko hula jak trzeba do tej pory.Być moze u Ciebie jest podobny problem.Moze jakas dziura w przewodzie jest i czynnik uciekl z czasem albo sie skonczył porzez uzywanie klimy...Jedz moze na stacje i nabij czynnik to klima znów bedzie hulac :wink4: Ja zapłacilem ok 120 zł za nabicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bardzo mozliwe ze sie czynnik skonczył i juz klima nie hula :wink4: jedz nabij i powinno być wszystko ok .A wczesniej działała bez zastrzeżeń ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, u mnie po nabiciu nadal nie zalaczala sie klima a blad mimo ze go skasowalem pojawil sie ponownie, przyczyna okazal sie czujnik wysokiego cisnienia, ten przy chlodnicy klimy... jakby u Ciebie okazal sie on przyczyna to mam taki sprawny do sprzedania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd 22.1 to, wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji , ciągła przerwa

vag 00801 to, przełącznik wysokiego ciśnienia chłodzącego, co za tym idzie niskie ciśnienie brak czynnika ,ale klimy poniżej 5 stopni nie załączysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że poniżej 5st nie zalącze ale w ciepły dzień też nie chce mi sie załączyć. nie ma innego wyjścia jak jechać do speców od klimy. dzięki pozdro

sprawdz czujnik ten co jest przy chlodnicy, nie pamietam czy trzeba sciagac zderzak zeby sie do neigo dostac, u mnie przetarly sie kable do tego czujnika i wyrzucalo ten blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja tez mam problem.poniewaz mam audi rocznik 95.padl mi panel klimatronika i wymienilem na model z rocznika 98 niczym sie nie roznia.klime mam nabita ale nie zalacza mi sie ona.na zewnatrz jest 0 stopni.gdy wciskam przycisk klimy zapali sie i zgasnie.wiec to normalne ze jej nie zalacza ale jak postoi troche na słońcu jak wcisne przycisk klimy zapali sie na długo a mimo to klima nie zalacza sie.czy moze jest to wina panelu ze jest nie od tego rocznika?(co do numeru panelu nie jestem pewnien czy jest z ta sama liczba poniewaz juz go zamontowałem ale oprocz klimy wszystko dziala ok)dzieki za odpowiedzi pozdrawiam[br]Dopisany: 04 Luty 2010, 19:13_________________________________________________a co do bledów to mam nastepujace 6,1 7,1 15,5 18,3 22,1 49,1 50 ,3.czy mozna je jakos skasowac bez podłaczania do kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...