Skocz do zawartości
IGNOROWANY

huczenie (nie wiem skad)


Gość Lolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem w swoim quattro, ze huczy podczas jazdy.

Wymienilem kiedys lozyska z przodu, bo wydawalo sie, ze wlasnie z przodu dochodzi dzwiek- dalej huczy, choc faktycznie jedno z prawej strony bylo w kolorze fioletowym i definitywnie bylo do wymiany.

Dodam, ze jezdzac po roznych nawierzchniach huk dalej wystepuje. Myslalem, ze to moze opony, ale chyba jednak nie.

Piasty sie nie grzeja i juz nie wiem co to jest.

Czy naped quattro moze miec jakis wplyw tutaj?

Hilfe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobnie...cos mi szumi od prawej strony...i nie wiem co :afro: (jezdze tak od 20k)...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imatys co podejrzewasz.

Takie szumy i huczenia podobno sie przenosza, takze nie ma pewnosci czy jest tak jak piszesz.

zgadza sie...przenosza sie...cholera wie...moze cos od tylnego mostu... :angry:[br]Dopisany: 21 Maj 2007, 16:30 _________________________________________________

Imatys co podejrzewasz.

Takie szumy i huczenia podobno sie przenosza, takze nie ma pewnosci czy jest tak jak piszesz.

W sumie dobrze byloby dac auto na rozpedzarke zeby kolo rozpedzili i siedziec w srodku...i sluchac czy szumi czy tez nie...wtedy wyjdzie czy cos z przodu czy tez tylu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobrze byloby dac auto na rozpedzarke zeby kolo rozpedzili i siedziec w srodku

Taka domową rozpędzarkę można zorganizować samemu w garażu, auto na podstawki, odpalić i wrzucić bieg, można wtedy pokręcić kierą i sprawdzić co szumi/huczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem, ze goscie podnosza na podnosniku np jedno kolo i nic sie nie moze stac, bo tak dziala uklad roznicowy, ze przenosi naped na mniej obciazone kolo, czyli to co jest w gorze. Nie probowalem tego, ale chyba sprobuje.

Co niektorzy jeszcze przykladaja srubokret do ucha i droga strone do badanego elementu.

Wiem, ze kiedys w zamierzchlych czasach w ten sposob badano np lozyska w pompach silnokach elektrychnych itp.

Albo moze na stacji diagnostycznej bylo by to mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem, ze goscie podnosza na podnosniku np jedno kolo i nic sie nie moze stac, bo tak dziala uklad roznicowy, ze przenosi naped na mniej obciazone kolo, czyli to co jest w gorze

To tak działa, ale lepiej nie ryzykować.

Co niektorzy jeszcze przykladaja srubokret do ucha i droga strone do badanego elementu.

Jest taka metoda ale trzeba mieć doświadczenie i do wirującego koła nie przystawsz śrubokręta.

Huczeć może skrzynia i przenosi się to na koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huczeć może skrzynia i przenosi się to na koła.

Skrzynia raczej nie...bo jak wrzuce luz...wdusze sprzeglo...czy tez na luzie bez wduszonego sprzegla caly czas huczy...ale bardziej jak kolo jest obciazone na biegu...z tego co wiem to skrzynia sie nie kreci jak nie ma biegu i nie jest puszczone sprzeglo...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to skrzynia sie nie kreci jak nie ma biegu i nie jest puszczone sprzeglo...

Tu muszę Cię zmartwić, jak nie masz biegu i sprzęgło wciśnięte to też skrzynia pracuje ale m.in. mechanizm różnicowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem, ze goscie podnosza na podnosniku np jedno kolo i nic sie nie moze stac, bo tak dziala uklad roznicowy, ze przenosi naped na mniej obciazone kolo, czyli to co jest w gorze. Nie probowalem tego, ale chyba sprobuje.

robiłem tak w poprzedniej furce jak chciałem sprawdzić co z łożyskiem więc w audi pewnie też tak można bo chyba nie ma szpery :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spedyt, poradz cos jak masz pomysl

Nie za bardzo mam co radzić, nie macie w opisie jaki napęd, a na Q to nie bardzo się znam.

W pierwszej kolejności posprawdzałbym olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość davido31

witam. podepnę sie pod temat. u mnie też huczy z przodu w prawym kole. postawiłem diagnoze ze to łożysko i pojechałem do mechaniora aby upewnić sie czy mam rację no i koleś potwierdził, że to napewno łozysko piasty.wymienił mi je razem z czujnikiem ABS-a. po przejechaniu jakieś 40 kilosów znowu zaczeło huczeć coś, a zwłaszcza jak sie jedzie tak 40-110 km/h.podniosłem na lewarku prawa strone samochodu i krecac kołem dało się słyszeć obcieranie klocków o tarcze hamulcową w jednym punkcie, co oznaczałoby że tarcza jest krzywa.kurde no to zas wydatek pomyslałem sobie.tarcza do wymiany no ale jak wymieniac to dwie i do tego klocki nowe. nie wspomne że przy wymianie tarcz i klocków trzeba też wymienić płyn ham.Z racji tego że dojeżdżam do pracy 24 km dałem se na luzik z tym tematem. któregoś dnia zaś podniosłem samochód podłążyłem pustaka i kawałek deski, spuściłem z lewarka,zaciągnąłem porządnie ręczny(w razie W) kumpel wrzucił jedynkę a ja nasłuchiwałem w którym miejscu tak wyje i o dziwo cisza. no to walnałem rundkę i przy pierwszym chamowaniu zaś zaczeło wyć.dodam że tarcza raczej nie jest krzywa bo przy hamowaniu nie ma bicia na kierownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

któregoś dnia zaś podniosłem samochód podłążyłem pustaka i kawałek deski, spuściłem z lewarka,zaciągnąłem porządnie ręczny(w razie W) kumpel wrzucił jedynkę a ja nasłuchiwałem w którym miejscu tak wyje i o dziwo cisza

Miała być cisza bo łożysko nie było obciążone tak jak w normalnych warunkach, szkoda że kręciliście tylko na jedynce, to mała prędkość, przy większych może już coś by wykazało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli chodzi o huczenie to może ono się pojawiać z wewnętrznego przegubu. Mój mechanik ostatnio miał taki przypadek delikatnie pękła guma i dostała się woda. Po wymianie na nowy wszystko ustąpiło. Ja sam wczoraj zmieniałem łożysko, była wyszczerbana jedna kólka, jak się dobrze ustawiła to nie huczało, a jak jeździła wyszczerabnym po bieżni to był huk niesamowity. No ale dzisiaj jest OK i niunia pomyka jak należy.

uzupełnij profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczelo mi rowniez huczec w przednim prawym kole .... na poczatku myslalem ze to lozysko. Jakis miesiac temu byly wymieniane tarcze i pady w ASO. Moze cos zle zalozyli ... bo samochod ma przejechane 40 tys i chyba za szybko na lozysko / przegub ... Musze pojechac i to zdiagnozowac bo nie drazni ... szczegolnie jak jest dach zamkniety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...