Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Problem z zimnym automatem przy ruszaniu gaśnie


arasxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i z góry dziękuje za informacje . Otóż ostatnimi czasy mam problem z moim automatem jak jest autko zimne . Jak zapale i od razu wrzucę na R lub D to auto mi gaśnie coś takiego jakbym w manualnej puścił sprzęgło na hamulcu . Jak auto pochodzi z 1 - 2 min to już jest lepiej a jak auto się nagrzeje to już jest normalnie . Jest to mój pierwszy automat . Moim zdaniem to może wina oleju i filtra w skrzyni bo nie dawno autko kupiłem i tylko jeszcze tego nie wymieniłem . Czy to może raczej coś bardziej poważnego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy wymieniany filtr oleju w skrzyni? musi być ładnie zaje...ny - to raz

dwa to olej zapewne już też swoje widział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak Olej i filtr już po wymianie . Stary olej był czysty i na magnesie na misce mało opiłków było . Już wymienione ale dalej to samo i teraz przy przełączaniu słychać taki szum i po chwili zaskakuje no i wtedy gaśnie :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc może sprzęgło hidrokinetyczne już umiera :confused4:

u mnie przy wymianach nie było praktycznie ani opiłka na magnesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy sie pusci hamulec na D i samochod nie ruszy do przodu tylko dalej bedzie stał w miejscu to to jest oznaka zepsutego sprzegla hidrokinetycznego tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między innymi..

ale jeżeli objaw jest tylko taki to może być więcej powodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej tak szukam powodu . To tak wygląda jakby coś sprzęgło nie wysprzęglało dobrze i najgorzej na wstecznym bo jak dam na bieg i trzymam na hamulcu to tak mocno ciągnie i jak puszcze to od razu szybko rusza nie ma jakby pełzania . A najlepsze jest to , że nieraz po kawałku jazdy jest wszystko dobrze i jak zgaszę i zapalę ponownie to z powrotem tak się dzieje . A raz miałem tak że zgasiłem wyszedłem na chwile do sklepu i po powrocie jak zapaliłem było wszystko idealnie , po czym dla próby zgasiłem i zapaliłem i dalej było dobrze i jak chwile pojeździłem i potem znowu odpalałem to od nowa to samo ????? Już nawet sprawdziłem wszystkie styki i są cacy ??? ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej tak szukam powodu . To tak wygląda jakby coś sprzęgło nie wysprzęglało dobrze i najgorzej na wstecznym bo jak dam na bieg i trzymam na hamulcu to tak mocno ciągnie i jak puszcze to od razu szybko rusza nie ma jakby pełzania . A najlepsze jest to , że nieraz po kawałku jazdy jest wszystko dobrze i jak zgaszę i zapalę ponownie to z powrotem tak się dzieje . A raz miałem tak że zgasiłem wyszedłem na chwile do sklepu i po powrocie jak zapaliłem było wszystko idealnie , po czym dla próby zgasiłem i zapaliłem i dalej było dobrze i jak chwile pojeździłem i potem znowu odpalałem to od nowa to samo ????? Już nawet sprawdziłem wszystkie styki i są cacy ??? ;(

skrzynia do rozebrania :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie chcę straszyć ale faktycznie bez rozebrania skrzyni się nie obejdzie; może to być jeszcze jakiś zawór i faktycznie te objawy pasują do sprzęgła

w tej chwili remont skrzyni się już nie opłaca :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...