Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] Problem z zimnym automatem przy ruszaniu gaśnie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich i z góry dziękuje za informacje . Otóż ostatnimi czasy mam problem z moim automatem jak jest autko zimne . Jak zapale i od razu wrzucę na R lub D to auto mi gaśnie coś takiego jakbym w manualnej puścił sprzęgło na hamulcu . Jak auto pochodzi z 1 - 2 min to już jest lepiej a jak auto się nagrzeje to już jest normalnie . Jest to mój pierwszy automat . Moim zdaniem to może wina oleju i filtra w skrzyni bo nie dawno autko kupiłem i tylko jeszcze tego nie wymieniłem . Czy to może raczej coś bardziej poważnego ??

Opublikowano

kiedy wymieniany filtr oleju w skrzyni? musi być ładnie zaje...ny - to raz

dwa to olej zapewne już też swoje widział

Opublikowano
  • Autor

A więc tak Olej i filtr już po wymianie . Stary olej był czysty i na magnesie na misce mało opiłków było . Już wymienione ale dalej to samo i teraz przy przełączaniu słychać taki szum i po chwili zaskakuje no i wtedy gaśnie :confused4:

Opublikowano

no więc może sprzęgło hidrokinetyczne już umiera :confused4:

u mnie przy wymianach nie było praktycznie ani opiłka na magnesie...

Opublikowano

Stawiam na usterkę sprzęgła.

Opublikowano

Gdy sie pusci hamulec na D i samochod nie ruszy do przodu tylko dalej bedzie stał w miejscu to to jest oznaka zepsutego sprzegla hidrokinetycznego tak ??

Opublikowano

między innymi..

ale jeżeli objaw jest tylko taki to może być więcej powodów

Opublikowano
  • Autor

No i dalej tak szukam powodu . To tak wygląda jakby coś sprzęgło nie wysprzęglało dobrze i najgorzej na wstecznym bo jak dam na bieg i trzymam na hamulcu to tak mocno ciągnie i jak puszcze to od razu szybko rusza nie ma jakby pełzania . A najlepsze jest to , że nieraz po kawałku jazdy jest wszystko dobrze i jak zgaszę i zapalę ponownie to z powrotem tak się dzieje . A raz miałem tak że zgasiłem wyszedłem na chwile do sklepu i po powrocie jak zapaliłem było wszystko idealnie , po czym dla próby zgasiłem i zapaliłem i dalej było dobrze i jak chwile pojeździłem i potem znowu odpalałem to od nowa to samo ????? Już nawet sprawdziłem wszystkie styki i są cacy ??? ;(

Opublikowano

No i dalej tak szukam powodu . To tak wygląda jakby coś sprzęgło nie wysprzęglało dobrze i najgorzej na wstecznym bo jak dam na bieg i trzymam na hamulcu to tak mocno ciągnie i jak puszcze to od razu szybko rusza nie ma jakby pełzania . A najlepsze jest to , że nieraz po kawałku jazdy jest wszystko dobrze i jak zgaszę i zapalę ponownie to z powrotem tak się dzieje . A raz miałem tak że zgasiłem wyszedłem na chwile do sklepu i po powrocie jak zapaliłem było wszystko idealnie , po czym dla próby zgasiłem i zapaliłem i dalej było dobrze i jak chwile pojeździłem i potem znowu odpalałem to od nowa to samo ????? Już nawet sprawdziłem wszystkie styki i są cacy ??? ;(

skrzynia do rozebrania :wink4:

Opublikowano

Niestety nie chcę straszyć ale faktycznie bez rozebrania skrzyni się nie obejdzie; może to być jeszcze jakiś zawór i faktycznie te objawy pasują do sprzęgła

Opublikowano

Niestety nie chcę straszyć ale faktycznie bez rozebrania skrzyni się nie obejdzie; może to być jeszcze jakiś zawór i faktycznie te objawy pasują do sprzęgła

w tej chwili remont skrzyni się już nie opłaca :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.