Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Coś piszczy na zimnym silniku


fireman tom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam taki problem. Coś piszczy po odpaleniu i na zimnym silniku. Nie jest to pisk paska. Trochę taki metaliczny dźwięk. Podejrzewam napinacz paska od sprężarki klimy ale co dziwne wymieniałem go jakieś 1,5 miesiąca temu. Jest założony nowy napinacz INA. Wydaje mi się jednak że to z tych okolic dobiega ten dźwięk. Czy napinacz może tak szybko szlag trafić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może sprzęgiełko popiskuje jeśli to w okolicach kompresora, u mnie mam podobny objaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompresora oczywiście[br]Dopisany: 07 Grudzień 2009, 20:51_________________________________________________pewnie łożysko popiskuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się jakie to są koszty i czym grozi jeśli nie wymienię od razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się jakie to są koszty i czym grozi jeśli nie wymienię od razu?

może się zatrzeć i pasek strzeli pojeździsz do wiosny i wymienisz ja już tak pół roku jeżdżę z popiskującym raz na jakiś czas psikne wd40 i gitara

ale pewnie z wiosny będę sią za to brał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj bo wydaje mi się że ktoś już rozbierał i sprzęgiełko i kompresor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może jakiś pomysł jak być pewnym na 100% że to te łożysko. Napisz też w które miejsce psikasz WD 40 :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za sprzęgiełkiem tam gdzie wałek wchodzi w obudowę kompresora, ale pamiętaj że to tylko doraźne rozwiązanie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem po forum i piszą coś o jakiś gumkach. :mysli: Orientujesz się może jaki mam kompresor w AHU z września 1996r.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś napisać jak sprawdzić czy te piski dobiegają z kompresora, ewentualnie jak sprawdzić czy to łożysko czy sprzęgło. Czy jak zdejmę pasek i odpalę auto to nic się nie stanie?, bo chyba w ten sposób można zobaczyć czy to faktycznie kompresor.

Dodam, że skrzypi na zimnym silniku, jak chwilę pochodzi to ustaje. Piszczy zarówno przy włączonej jak i przy wyłączonej klimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zdjąć pasek nic się nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i guzik :confused4: Pasek zdjęty, sprężarka nie chodziła a pisk nadal słychać. Wydaje mi się na mój słuch, że dobiega tak jakby z tej rolki która napędza pasek klimy i siedzi na nim jeszcze pasek wielorowkowy. Nie wiem czy dobrze napiszę ale jest to chyba koło pasowe wału korbowego. Co tam może piszczeć, jakieś łożysko?

Powtórzę tylko, że piszczy na zimnym silniku, po jakiejś chwili przestaje. Również przestaje piszczeć ja troszkę zwiększę obroty, gdy puszczę gaz znów piszczy. To koło jakby trochę się chybocze (nie równo się kręci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie pod temat bo od jakiegos czasu zauwazylem u siebie takie popiskiwanie ale nie moge dosc skad to dochodzi :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę bo nie czytacie całości:

No i guzik :confused4: Pasek zdjęty, sprężarka nie chodziła a pisk nadal słychać. Wydaje mi się na mój słuch, że dobiega tak jakby z tej rolki która napędza pasek klimy i siedzi na nim jeszcze pasek wielorowkowy. Nie wiem czy dobrze napiszę ale jest to chyba koło pasowe wału korbowego. Co tam może piszczeć, jakieś łożysko?

Powtórzę tylko, że piszczy na zimnym silniku, po jakiejś chwili przestaje. Również przestaje piszczeć ja troszkę zwiększę obroty, gdy puszczę gaz znów piszczy. To koło jakby trochę się chybocze (nie równo się kręci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...