Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Głośne stuki z tyłu


pawelwor

Rekomendowane odpowiedzi

Zawieszenie standartowe, quattro. Przy szybszym skręceniu w lewo (90*) stuka, jakby ktoś młotem walił, dochodzi to z tyłu. Oczywiście w trakcie takiego manewru auto troche sie wychyla na takim zawieszeniu... Im szybciej sie wchodzi w zakręt tym mocniej i głośniej stuka. Przy skręcaniu w prawo to nie wystepuje. Czy na podstawie takich objawów można stwierdzić co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było by pozbyć się wszystkiego z przestrzeni "ładowniczej" i dopiero potem nasłuchiwać. U mnie podczas ostrego hamowania na krótkim odcinku słyszę jakby coś pukało i dobywało się z tylu. Ale czy jest to wahacz? - nie sądzę aby tylny wahacz tak łatwo poleciał biorąc pod uwagę, że widziałem go od spodu i na oko wygląda bardzo "zdrowo". Porządku nie robiłem w bagażniku a mam pełno różnych rzeczy, tylko ja jeszcze mam gaz i może po prostu pływak poziomu wali w ścianki baku. Wykluczam amortyzatory bo badania przeszedł bez błędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu tylko łożyska wymienione, reszta nieruszana od dwóch lat, wcześniej nie wiem, bo poprzedni właściciel z tego się nie spowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu tylko łożyska wymienione, reszta nieruszana od dwóch lat, wcześniej nie wiem, bo poprzedni właściciel z tego się nie spowiadał.

Sprawdź dokładnie te łozyska, skoro były wynieniane to może ktoś załozył jakąś chińszczyznę, albo źle wyregulował luzy. Mnie to wygląda na tylne lewe koło. Mam w tej chwili taki sam problem - dźwiek taki jakby koło było niedokręcone albo kto młotkiem stukał w koło. Podnieś auto i poruszaj kołem na boki czy też góra dół. Umnie koło lata na wszystkie strony :decayed: i w przyszłym tygodniu mam zamiar zabrac się za wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...