Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Rozładowywuje się akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem ale nie znalazłem czegoś na temat który mnie ciekawi. Otusz w mojej maszynie czesto rozładowywuje sie akumulator. I wychodzę z pytaniem czy jest to wina akumulatora czy źle podłączonej tubu. Jeżeli akumulatora to nie ma problemu zakupie nowy ale jeśli złego podłączenia to proszę o rade jak to zrobić poprawnie. Ja swoją tubę podłączyłem bezpośrednio zasilanie 12v pod akumulator, - do masy, i chinche do radia. powiedzcie czy to na akumulator jest pora do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tuba pobiera prąd cały cas to wina złego podłaczenia tuby. Sprawdź miernikiem jakie masz pobór prądu i bedzie wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuba z własnym wzmakiem i to jest tego powód

na + do tuby który idzie od aku musisz zrobić dodatkowy włącznik (dzięki niemu będziesz mógł wyłączać na noc i nawet gdy nie będziesz chciał słuchac tuby to sobie wyłączysz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem tak samo jak kupilem auto,pojechalem do elektryka i wszystko poprawil i aku przestal padac :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już mnie to denerwuje :confused4: dzisiaj znowu padł a przed wczoraj ładowałem :confused4: A powiedzcie czy można tak zrobić że na tym grubym kablu z tuby do akumulatora zrobić włącznik bo gdzieś czytałem że nie. I jeśli mógł bym prosić to czy ktoś by mi polecił jakiś włącznik odpowiedni? Z góry dziękuje i pozdrawiam. Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłącznik na zasilającym topomysł zły. Nie wiem jaką tam masz tubę (jaki pobór prądu) ale pomysł sam w sobie jest :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ta aktywna tuba nie posiada żadnego włącznika? włącznik na przewodzie zasilającym będzie jego tak jakby... słabym punktem (może się mocno grzać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro już masz podłączoną tube to ok równie dobrze mogła być podłączona pod przełącznik nic się nie dzieje nie są tą prądy na tyle duże żeby się coś paliło czy topiło pod stacyjke to najlepsze rozwiązanie :wink4: powodzonka a u gości którzy zajmują się akumulatorami sprawdz ile zostało ci życia w tym twoim zrobią ci to za darmo i będziesz wszystko wiedział co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...