Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkoda parkingowa -- jak postępować.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :cool1:

Jestem współwłaścicielem prosiaka 911; auto ma mniej niż 10 lat. Drugi właściciel to osoba niespokrewniona ze mną. Auto jest zarejestrowanie i ubezpieczone w pl.

Posiada pakiet oc+ac.

Wczoraj 2gi wsp. pojechał do Myślenic. Samochód został zaparkowany gdzieś na bocznej ulicy koło domków. Brak oświetlenia, kamer itp.

Po powrocie okazało się, że ktoś rozkwasił cały przód. Wjazd na oko małym autkiem, ale dość energiczny. :decayed:

Straty oszacowane na miejscu: zderzak, wzmocnienie, prawdopodobnie mocowania lamp, spryskiwacze.

Reszta wydaje się cała, auto normalnie jeździ, brak jakichkolwiek dziwnych odgłosów. Wydaje mi się, że nic wielkiego nie wyjdzie ponad to.

I teraz pytanie: jak dobrze zgłosić takie zdarzenie ? Chcę zrobić to z AC, tzw:szkoda parkingowa. Nie mamy świadków, nagrań z kamer, po prostu 0. :no:

miejscowi nic-nie-widzieli-i-nic-nie-slyszeli. :mysli:

Nigdy nie miałem takiej przygody więc zwracam się po porady do bardziej doświadczonych kolegów. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ..

Oczywiście ze nie na policje bo po co...i tak sprawcy nie znajdą a będziesz czekał na papiery aż śledztwo umażą ,a naprawa pójdzie i tak z twojego konta więc po co komplikować sobie życie.....

dokładnie tak jak pisze kol. OLO_GDA :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszałem szkodę parkingową z AC i moja historia wyglądała tak:

Miałem szkodę parkingową ( wjechałem w słupek w warszawie) zadzwoniłem do swojego ubezpieczyciela i zapytałem się co z tym zrobić, on odpowiedział, że mam 7 dni na zgłoszenie sprawy i żeby zrobił to na spokojnie w domu. Jedyne co to powiedział mi żebym znał miejsce, datę i godzinę zdarzenia. Zadzwoniłem do PZU na spokojnie w domu, umówiłem się z rzeczoznawcą z PZU on wycenił szkodę i zaproponował mi dodatkowo, żeby zgłosił naderwany przedni zderzak jako 2 szkodę co też zrobiłem i naprawiłem wszystko tzw "bez gotówkowa".

Jedyne to trzeba sprawdzić czy ma się wykupioną amortyzację części w ubezpieczalni ( chyba tak to się nazywa) jeśli nie ma tego to naprawiają na zamiennikach chyba, że takich nie ma :P ( kolega w land roverze miał naprawiane wszystko na ORI częściach z tego powodu, że nie ma zamienników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne to trzeba sprawdzić czy ma się wykupioną amortyzację części w ubezpieczalni ( chyba tak to się nazywa) jeśli nie ma tego to naprawiają na zamiennikach chyba, że takich nie ma :P ( kolega w land roverze miał naprawiane wszystko na ORI częściach z tego powodu, że nie ma zamienników).

Dzieki, o to chodziło. Juz jestem po zalatwieniach. Poszlo gladko. :cool1: Wycena bezgotowkowa, beda go robic w aso w Wawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...