Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Amortyzatory tył


kenzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję informacje nt. amortyzatorów "kraft".U mnie przy 185000?????? struchlały wszystkie gumy i jest potrzeba wymiany.Koleś na Allegro ma wystawione-gazowo-olejowe(komplet-odboje, nakrętki, osłony) za 200zł.Jeśli wiecie , jak praktycznie się sprawdzają to proszę o informacje.Chyba,że polecicie mi przy okazji, jakieś inne-sprawdzone?? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krafta osobiście bym nie polecał. Śmigam na amorach sachs i jest superek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dołączę się do pytania.

Muszę wymienić amortyzatory tylne, gdyż jazda bez odpowiedniego resorowania staje się coraz bardziej niebezpieczna. Samochodem buja, w szczególności da się to odczuć na nierównościach. Buja w pionie jak również samochód pływa w poziomie (zarzuca tył). Wkurza to nie tylko mnie, ale i pasażerów.

Mechanik stwierdził, że to amortyzatory (widoczne wycieki oleju, rozwalone uszczelki i plastikowe osłony) i polecił mi tylko amortyzatory olejowe twierdząc, że gazowe i gazowo-olejowe będą za sztywne do A4 i będzie dużo gorszy komfort jazdy.

Poszedłem więc do sklepu zakupić olejowe Kayaby lub ewentualnie Sachsy, ale powiedziano mi, że do Audi idą tylko amortyzatory gazowe (tu mieli Sachsy) lub gazowo-olejowe (Kayabya), a olejowych nie mają, bo jak powiedział sprzedawca do A4 nie ma olejowych. :mysli:

Co moglibyście mi polecić? Myślałem o amortyzatorach olejowych Kayaba, ale mają tylko gazowo-olejowe. Da się gdzieś kupić olejowe Kayaby?

P.S. Znajomy poradził mi w związku z tym bujaniem sprawdzić również tuleje na belce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...