Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Instalacja gazowa a automatyczna skrzynia biegów


mobilek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zauważyłem, że po założeniu instalacji gazowej do mojej A4 zaczęły się problemy ze zmianą biegów- skrzynia automat 4 biegowa zwykła 01N. Autko zaczęło przeciągac na biegach, miało problemy z płynną zmianą biegów. Vag pokazał błąd potencjometra przepustnicy G69. Instalacja gazowa to Stag 300,wtryskiwacze valtek, reduktor tomasetto. Wczoraj odłączyłem całkowicie zasilanie gazem, zrobiłem reset kompa i autko całkiem inaczej się zachowuje, płynnie zmienia biegi, tak jak przed założeniem lpg. Dodam jeszcze że skrzynia jest ok, olej wymieniony. Czy rzeczywiście źle założona instalacja lpg powoduje zakłócenia w pracy silnika i skrzyni? Czy automaty " nie lubią" gazu. Miał ktoś taki przypadek, lub orientuje się w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ostatnio w jednej gazecie, iż zdarzają się takie przypadki jak opisujesz w źle ustawionych instalacjach LPG, proponuje udać się do gazownika aby zlikwidował problem, jeśli to nie pomoże trzeba zmienić gazownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy manual czy automat nie ma znaczenia

ktoś spie....ł montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też doświadczam tego problemu teraz, rok jeździłem na lpg z moim automatem i było bez różnic między lpg a pb, ostatnio spalił się przekaźnik w kompie od gazu (lecho sec) od zaworu na butli no i wymienili mi komputer na gwarancji na nowy, i tak mi poustawiał koleś gaz że mi teraz szarpie lekko przy zmianie biegów i nie zmienia w logiczny sposób tylko tak jakby z przypadku (oczywiście jak jeżdżę na lpg na benzynie śmiga jak ta lala), czeka mnie następna wizyta u gazownika co i tobie doradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie źle ustawiony gaz tak będzie robił źle zrzucał biegi tak ze radze jechać z tym jak najszybciej do gazownika bo może spowodować uszkodzenie skrzyni biegów bo gdy szarpie przy zmianie biegu bardziej zużywają się tarczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...