Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Śruba zabezpieczająca - klucz


samu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupilem latem audi a4 b7 kombi na oryginalnych felgach 17" wszystkko pieknie tylko przyszla zima trzeba wymienic kola i nagle zonk nie ma klucza do sruby zabezpieczajacej :( moze wie ktos gdzie mozna zakupic albo kto w okolicy krakowa odkreca takie sruby? ponizej zdj sruby

tUlPi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie są to oryginalne śruby zabezpieczające, pozostaje więc zakupienie zestawu w ASO, możliwe że w jakimś punkcie wymiany opon będą mieli taką końcówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było: jak nie znajdziesz klucza to możesz, nie pamiętam dokładnie jak to było ale w tą śrubę wkręcasz inną i wykręcasz - coś w tym stylu. wulkanizator by wiedział o co chodzi albo może jakoś sprytnie naciąć nakrętkę, tylko tak żeby nie zniszczyć felgi... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem.Brak końcówki. Rozwiązałem to poprzez dopasowanie innej końcówki do kluczy która miej więcej pasował i wbiłem ją w tą oryginalna na chama a potem zostało już tylko odkręcenie. Najśmieszniejsze że po dwóch miesiącach przy generalnym sprzątaniu auta znalazłem tą oryginalną końcówkę w bagażniku gdzieś pod tapicerką :wallbash:.

PS. Sprawdź dokładnie wszystkie zakamarki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzis w ASO dopasowali mi oryginalna i zamowilem taka, na jutro ma byc koszt: 100 zl coz zrobic wkoncu jezdzi sie Audi :wink4:

W sumie jak na Audi to niedrogo :wink4:.

Takie klucze dobrej firmy kosztują sporo ponad 100 (np.McGARD ok.140zł w komplecie z 4 śrubami), a w przypadku zagubienia końcówki, dorobienie nowej też kosztuje w granicach 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat

kupiłem żonie hondę i właśnie mam też ten problem. Przeszukałem całe auto i nie mam tej pieprzonej końcówki do śruby do kół (francuz też oczywiście nie powiedział handlarzowi że nie ma itp itd).

Czy ktoś ma prosty i szybki pomysł aby tą śrubę wywalić i wstawić normalną?

Czytałem, że można dospawać drugą śrubę i kręcić, wbić na chama jakiś płaskownik i kręcić itp.

Jakieś dobre rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyglada na ori śrube made in audi wiec szukaj znajomych w okolicy z audi.przy stalowych felgach gdy sruba wystaje nie ma problemy zeszlifowalem troche srube na plasko i odkrecilem zabka ale tu widze ze sruby sa schowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można też tak:

Wiercisz wiertareczką małą dziurkę w śrubie.

i używasz wykrętaków, wykrętak to taka niby śruba stożkowa z lewym niby gwintem.

czyli kręcąc wykrętakiem w lewo: wykrętak wkręca się w nawierconą w śrubie dziurę, jak wykrętak złapie opór to kręcąc nim dalej w lewo - wykręcasz śrubę.

Koszt wykrętaków - 5-10pln.

Trzeba dobrze nawiercić dziurę w śrubie, możliwie centralnie w środku, i starać się wiercić prosto wzdłuż osi śruby. Dobrze wywiercona dziura w śrubie to 99% sukcesu w tym wypadku.

WYkretak wygląda tak:

wykretaki-do-srub-3-3-19_1359.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...