Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Problem z kontrolką układu hamulcowego


Agniecha87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Panowie mam problem , a niemma do kogo sie z tym zwrócić , a chodzi o to że przy pełnym skręcie kierownicą bez znaczenia w którą stronę zapala sie kontrolka od układu hamulcowego i niechce zgasnąc dopiero przy powtórnym odpaleniu silnika gaśnie, czy to może być jakaś poważna usterka ??pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś stan płynu hamulcowego, czy czasem go nie brakuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest u ciebie ale u mnie (1999 AVG) istotny jest kolor kontrolki:

1. pomarańczowy tu czujnik zużycia klocków - u mnie nieraz się włączał jak skręcałem kołami - rozłączały się kable od czujnika grubości klocków - jeżeli klocki są dobre (mają jeszcze okładzinę) to można z tym spokojnie jeździć. Klocki można wizualnie i manualnie sprawdzić muszą mieć okładzinę, chyba min. to 3 mm ale jak nie wiesz jak to wjedź na kanał i niech ktoś zobaczy - zajmie to parę minut.

2. Czerwony z wykrzyknikiem w środku to kontrolka całego układu - sygnalizuje małą ilość płynu - to lepiej zdiagnozować i nie jeździć.

Jak pisałem wyżej u mnie migała kontrolka pomarańczowa od grubości klocków (gdzieś były przetarte przewody) właśnie również przy skręcaniu kołem - można z tym jeździć jeżeli klocki są dobre. Ustrojstwo kasuje się dopiero przy wyłączeniu pojazdu, zapala się przy następnym przerwaniu obwodu. Żadnymi czujnikami się nie przejmuj istotna jest grubość okładziny i jeżeli zapala się u ciebie kontrolka od grubości klocków przy skręcie, to do bani prawdopodobnie są wyłącznie przewody.

Nie wiem jak jest u ciebie.

Może ktoś kto ma ten rocznik i typ podpowie, czy z ww. kontrolkami jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...