Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Dźwięk z silnika


sedi

Rekomendowane odpowiedzi

no po tak kompletnym opisie to powiem że dźwięk pochodzi z silnika :wink4:

może udałoby Ci się coś nagrać chociaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już czytałeś o tych silnikach BLB i ich nieszczęsnym napędzie pompy olejowej,ale może to jak któryś z kolegów pisał gumki na kompresorze klimatyzacji.Staraj się zlokalizować skąd pochodzi ten dżwięk i poczytaj o jednym i drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz te dzwięki na włączonej czy wyłączonej klimie? Czy może nie zwróciłeś na to uwagi? Tak jak mówi ALBINEK może to być problem z gumkami w kompresorze klimy albo kultura pracy tej jednostki... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumki juz wymieniałem a o pompie czytałem,jednak nie sadze zeby to było to,dzwiek jest tylko na wolnych obrotach a po dodaniu gazu ustaje,jakby gdzies jakis luz i coś klekota delikatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to pojawiło Ci się teraz czy od zawsze tak masz? Ja słyszę deliktny klekot i przy delikatnym zwiększeniu obrotów klekot znika... Przyzwyczaiłem się. :naughty: Używam też uszlachetniacza do czyszczenia pompowtrysków i jakby delikatnie się to zmniejszyło. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał sprzęgło od alternatora to przy skręcie kierownicą miałbyś buczenie a później nawet głośne jęczenie. :naughty: ZMieniałem w tamtym tygodniu przy okazji wymiany czujnika wysokiego ciśnienia bo klimka niedomagała. :naughty: Koszt tego sprzęgła to 115pln INA. :good: Ale to tak jak mówię przy skręcie dziwne odgłosy i uczucie jakby wspomaganie nie domagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko też muszę wymienić bo jak skrecam kiera to słysze jakis dzwiek to teraz nie mam pojecia co to moze byc :mysli:

mam nadzieje ze nie mechanizm pompy oleju. A jakie są objawy mechanizmu pompy olejowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jutro jadę do mechanika i na 90% to sprzęgło od alternatora,po czasie doszło jeszcze przy dużych prędkości czasami migała kontrolka ładowania więc diagnoza się uprościła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...