Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Wskazania temperatury


arcella

Rekomendowane odpowiedzi

Witam własnie jestem po wymianie termostatu co nie dało żadnego efektu. Temperatura skacze po całym zakresie czasem wskoczy 90ale rzadko, zazwyczaj jest koło 80 bywa że spada też niżej. Wskazania na kanale 49 pokrywają się z wartościami jakie wskazuje licznik a na kanale 51 jest 90. Pomocy co robić bo tracę cierpliwość do swojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam własnie jestem po wymianie termostatu co nie dało żadnego efektu. Temperatura skacze po całym zakresie czasem wskoczy 90ale rzadko, zazwyczaj jest koło 80 bywa że spada też niżej. Wskazania na kanale 49 pokrywają się z wartościami jakie wskazuje licznik a na kanale 51 jest 90. Pomocy co robić bo tracę cierpliwość do swojego auta.

wymień czujnik G62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się,ale przed wymianą sprawdź jeszcze wtyczkę cze nie jest zaśniedziała :hi:

popieram kolegę :good: może jest zasniedziała i wtedy trzeba było by ja przeczyscić i wszystko moze wrócic do normy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnego. Tuz po wymienia temperatura skakała tak samo jak przed wymianą. Jednak w miarę upływu czasu temperatura coraz częściej wskakiwała na 90C. No i w końcu po przejechaniu jakiś 600km trzyma jak zaklęta 90C. Tym samym chciałbym przestrzec wszystkich przed pochopna wymianą termostatów i zaoszczędzić grzebania przy czujnikach. Co dziwne mój kolega miał identyczny przypadek. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujecie żeby pochopnie się nie denerwować?

Dzisiaj mechanik wymienił mi ten czujnik ale i tak zdarzyło się że temperatura na chwilę skoczyła na 110 stopni i nagle spadła na 90.

Czy możliwe, że czujnik z czasem "się ustabilizuje" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam zamiar wymienić termostat co prawda dochodzi do 90st i tak trzyma jak jest gorąco na dworze ,ale w zimę 75-80 to max. Na klimatroniku kanał 51 to chyba temp nagrzewnicy bo rośnie nawet przy wyłączonym silniku na włączonym zapłonie. Mam pytanie od ilu stopni na kanale 49 zaczyna się skala temp bo u mnie z rana jak na dworze jest mniej niż 30 to kanał 49 pokazuje 30stopni i to samo na vagu 30 stopni powyżej 30 dopiero rosnie więc chyba czujnik jest lipny :kox:

mam już termostat ale wstrzymuje się z wymiana bo mam tego wahlera czy jakoś tak i żeby nie wymienić na gorszy hehe

:gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem problem jak większość z was, czyli falowanie temperatury, dochodziła do 90 po chwili spadała do 60-70, pochopnie wymieniłem termostat ale nie poskutkowało , dopiero po dokładnym odpowietrzeniu układu jest ok. Odpowietrzając radził bym nagrzać silnik aż otworzy się termostat (duży obieg) i wtedy na włączonym ogrzewaniu, ja luzowałem węże podpięte do nagrzewnicy w podszybiu. U mnie po tym zabiegu jak ręką odjął, a tez już zamierzałem wymieniać czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc ja wymieniłem czujnik g2g62 ori z salonu 130zł i wcześniej zakupiony termostat za ok 40 zł wahler, a w salonie ok 100zł Lublin w sumie mogłem już kupić ori termostat ale trudno puki co na termostacie pisze ze 87st a sprawdzając węże przy chłodnicy puścił przy temp 84 na klimatroniku a na vagu była delikatna różnica 2-3stopnie (im wyższa temp tym róznica temperatur mniejsza a teraz jeżdżę i sprawdzam sobie vagiem i klimatronikiem temperatury dzisiaj przy 25 na dworze podczas jazdy doszła do ok 85 klimatronika i 84 vag silnika no i w korku itp dochodziła do 87 klimatronika i vag silnika to chyba nie jest źle jak na termostat vahlera ciekawe jak będzie w zimie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się wysrał czujnik g2g62 i takie głupoty pokazuje :thumbdown:i pewnie dlatego obroty na ok 1100 się podnoszą czasami

http://vaglog.rtnet.pl/majcin248_36639.html

http://vaglog.rtnet.pl/majcin248_36641.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY

MOJA HISTORIA

Miałem problem z odpalaniem auta. Poszedłem do elektryka samochodowego a on wymienił mi "czujnik temperatury silnika".

Po wymianie temperatura zaczęła skakać do 95'C i pojechałem do niego z powrotem żeby coś z tym zrobił a on wymienił czujnik na inny i temperatura wskazywała 85'C.

Znowu udałem się do niego a on wymienił mi termostat.

Na początku po wymianie termostatu temperatura wskazywała 75'C czyli jeszcze gorzej a teraz już ciągle się trzyma na na 60'C czyli nic nie wskazuje

CO TO JEST

bo już nie chce mu więcej płacić

POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...