Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Chipowanie silnika AHU a obciążenie skrzyni automatycznej


marqs85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad zmianą wtrysków+program do silnika w mojej a4 tj. 1.9 AHU, chciałbym osiągnąć jakieś 130-140KM lecz zastanawia mnie fakt że mam automat i może ktoś powie mi jak taka 4 stopniowa skrzynia znosi większą moc? Czy jej żywotność w jakiś znaczny sposób spadnie?

Z góry serdeczne dzięki za pomoc.

Pozdrawiam Markus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, znajomy ma serwis automatów-zajmuje się tylko tym, daje na swoją robotę (nie pamiętam dokładnie) chyba 2 lata gwarancji. Rozmawialiśmy ostatnio na temat tuningu właśnie i powiedział że jeśli ktoś by po naprawie u niego przyjechał z rozj.baną skrzynią pierwsze co sprawdza to seryjność silnika-jeśli coś dłubane to nie rozmawia z gościem...

może to nie jest dokładnie odpowiedź na Twoje pytanie, ale daje do myślenia :wink4: Poza tym na forum jest kilka mocniejszych furek z automatem, zagadaj do ich właścicieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemów, jeśli program jest robiony z głową - to stara generacja automatu, więc 150PS też można spokojnie zrobić, tylko należy uważać, żeby nie przesadzić z momentem obrotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Też miałem taki dylemat ale doszedłem do wniosku ,że skoro 4-ro biegowe automaty wkładali również do 1,8 T ,czy 2,6 , 2,8 i jakoś to jeździ więc i w moim przypadku nie zaszkodzi. Od lutego jeżdzę bezproblemowo (nie licząc wymiany przegubów :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w DMXie:

-wtryski 0.216

-FMIC

-usunięty kat, egr, tłumiki...

-soft

obstawiam że teraz jest w granicach 150km i jakieś 330-340Nm momentu...

Jeżdżę tak od sierpnia i zrobiłem w tym czasie więcej km niż statystycznie ludzie robią rocznie :wink4:

Nie zauważyłem by skrzyni coś dolegało (oczywiście teraz jeszcze ważniejsza jest odpowiednia eksploatacja filtry oleje itd...)

Po nowym roku wybieram się na korektę softu możliwe że już z dużą turbiną...

Myślę że nie ma się co bać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silniczek AHU z 4 biegowym automatem, zrobiłem chipa na około 120 koni i skrzynia daje radę, nic się nie psuje. Jedyny mankament skrzyni to to, że podczas wolnego przyspieszania, szarpnie autkiem przy zmianie z 2 na 3, ale to podobno standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silniczek AHU z 4 biegowym automatem, zrobiłem chipa na około 120 koni i skrzynia daje radę, nic się nie psuje. Jedyny mankament skrzyni to to, że podczas wolnego przyspieszania, szarpnie autkiem przy zmianie z 2 na 3, ale to podobno standard.

to pora wymienić poduszki pod skrzynią na dobre :naughty:

żaden standard :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pora wymienić poduszki pod skrzynią na dobre naughty

żaden standard wink4

Temat tej skrzyni przy tym silniku był poruszany gdzieś na forum, i sporo osób miało podobną dolegliwość co mój automacik. Na jakiej podstawie wnioskujesz, że to wina poduszek? Miałeś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat tej skrzyni przy tym silniku był poruszany gdzieś na forum, i sporo osób miało podobną dolegliwość co mój automacik. Na jakiej podstawie wnioskujesz, że to wina poduszek? Miałeś podobny problem?

miałem podobny problem na "poduszkach" odkąd wsadziłem te jedyne słuszne czyt. Lemfordera problem ustał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rozwianie wątpliwości, to teraz czas za branie się do roboty, powiedzcie jeszcze czy kupno wtrysków http://www.a4-klub.pl/smf/wtryskiwacze_19_tdi_ahfafnavg_110km_u379ywane_2_komplety_stan_bdb-t108220.0.html ma sens? ile na nich jeszcze można polatać?

Pozdrawiam

Markus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma sens...

przy Twoim silniku to wręcz podstawa :wink4:

polatasz na nich Ty i następny właściciel :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...