Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKN] Problem z obrotami na mrozie


bebok-85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem z moją audiczką jak są temperatury około 0 i niżej to mój samochód po odpaleniu zawsze z rana dostaje takich dziwnych wibracji jakby chodził na 5 garów i obroty silnika wahają się w różnicy 500 po około 30-40s ustaje i wszystko jest w pożadku! Co może byc powodem takiego falowania dodam że gdy temperatura jest dodatnia już sie to nie dzieje! Czy powodem może być jakaś świeca żarowa czy coś z układem paliwowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też podejżewam że świeca juz od dłuższego czasu tak jeżdze ale dzisiaj jade sprawdzić te świece doradzono mi ze najlepsza metoda to poprostu podpiąć sie pod kabel plusowy akumulatora i pokolei sprawdzać każdą świece czy iskrzy tzn. czy ma przewodność nie wiem czy to dobra metoda co poradzicie!!![br]Dopisany: 16 Grudzień 2009, 14:19_________________________________________________dzisiaj sie dowiem to dam znac ci i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam podobnie tylko ze te wibracje trwaja tylko 2 sek i potem juz chodzi normalnie a swiece mam 4 nowe

Na ciepłym jest zawsze Ok i jakbym po zapaleniu zgasil i za moment zapalał to tez juz będzie ok. Hmm ciekawe bo napięcie dochodzi do świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też podejżewam że świeca juz od dłuższego czasu tak jeżdze ale dzisiaj jade sprawdzić te świece doradzono mi ze najlepsza metoda to poprostu podpiąć sie pod kabel plusowy akumulatora i pokolei sprawdzać każdą świece czy iskrzy tzn. czy ma przewodność nie wiem czy to dobra metoda co poradzicie!!!

Można i tak, tylko upewnij się że tym plusem dotkniesz tylko świecy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam podobnie tylko ze te wibracje trwaja tylko 2 sek i potem juz chodzi normalnie a swiece mam 4 nowe

Na ciepłym jest zawsze Ok i jakbym po zapaleniu zgasil i za moment zapalał to tez juz będzie ok. Hmm ciekawe bo napięcie dochodzi do świec.

No dwie sekundy to chyba raczej normalne dla diesla na takich mrozach diesel to samochód specjalnej troski he he[br]Dopisany: 16 Grudzień 2009, 16:23_________________________________________________

No ja mam podobnie tylko ze te wibracje trwaja tylko 2 sek i potem juz chodzi normalnie a swiece mam 4 nowe

Na ciepłym jest zawsze Ok i jakbym po zapaleniu zgasil i za moment zapalał to tez juz będzie ok. Hmm ciekawe bo napięcie dochodzi do świec.

No dwie sekundy to chyba raczej normalne dla diesla na takich mrozach diesel to samochód specjalnej troski he he

A świece może jakieś podróbki albo coś w tym stylu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak miałem przy porannym rozruch silnik jakby na chwilkę pracował nie równo musiał wejść na obroty. Jak się okazało wszystkie 6 świec były spalone.Po wymianie na nowe problem znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się wyjaśniło na 6 świec 5 spalonych obstała się jedna a to z tego powodu ze wogole kopułka nie była na nią założona jutro jade po świece i mysle że problem zniknie[br]Dopisany: 16 Grudzień 2009, 19:01_________________________________________________Jakie świece polecacie najlepiej chyba NGK fimówki najlepsze bo z tych tańszych to szkoda fatygi rozbierać kolektor i inne żeby wsadzić jakiś badziew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się wyjaśniło na 6 świec 5 spalonych obstała się jedna a to z tego powodu ze wogole kopułka nie była na nią założona jutro jade po świece i mysle że problem zniknie[br]Dopisany: 16 Grudzień 2009, 19:01_________________________________________________Jakie świece polecacie najlepiej chyba NGK fimówki najlepsze bo z tych tańszych to szkoda fatygi rozbierać kolektor i inne żeby wsadzić jakiś badziew

I co to są za świece te beru co są na allegro[br]Dopisany: 16 Grudzień 2009, 19:52_________________________________________________co do ceny NGK to różnica jest ale nie mam zamiaru męczyć się z świecami żeby założyć jakiś badziew więc jak ktoś śmiga na tych beru niech wystawi komentarz[br]Dopisany: 16 Grudzień 2009, 19:53_________________________________________________

polecam BERU :good:

Jak długo je masz i jak się spisują cena około 30zł za sztuke do mojego modelu[br]Dopisany: 16 Grudzień 2009, 19:54_________________________________________________W które świece zainwestować lepiej BERU czy NGK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem z trzęsącą budą na zimnym silniku. Okazało się że wszystkie 4 świece były niesprawne. Podpinałem żarówkę aby sprawdzić świece (jeden koniec kabelka do AKU + a drugi do świecy, jeśli żarówka świeci to świeca jest OK) i ta metoda zdała egzamin. Ja płaciłem za NGK 32zł/szt. Chciałem Beru ale nie było. W oryginale są właśnie Beru

Pozdro[br]Dopisany: 16 Grudzień 2009, 21:44_________________________________________________Beru są jak najbardziej OK, nie odbiegają jakością od NGK takie jest moje zdanie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem 4 Beru do poprzedniej Audicy AFN z Allegro

i silnik zaczął elegancko palić na mrozie.

Przedtem trzeba było długo kręcić co mi się bardzo nie podobało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...