Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Tiptronic i szarpnięcia


Adriano007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiada samochód z 2001r 1,9 TDI 115km ze skrzynią multitronic. Samochód jeździ super jednakże zauważyłem że skrzynia biegów nie do końca pracuje dobrze. Wszystko jest super do ok 20-tego km jazdy. Po przejechaniu takiego dystansu zaczyna mi szarpać samochodem gdy redukuje biegi. Szarpnięcia te są mocno odczuwalne. I tak samo jest gdy zatrzymam sie samochodem, nie wyłanczając silnika jeśli drążek biegów ustawie w pozycji ,,P" i z tej pozycji przejdę na ,,R" czy ,,D" to też odczuwalne jest szarpnięcie samochodem. Tak się mi wydaje jakby chodziło w tym wszystkim o właściwości oleju w skrzyni a raczej ich brak przy rozgrzaniu go w trakcie jazdy. A co Wy myślicie o tym wszystkim. Zresztą samochód był sprowadzony z Niemiec do polski w 2008roku w kwietniu i poprzedni właściciel na 100% nie wymieniał oleju w skrzyni biegów. Pozdrawiam i dziękuje za wszelkie informacje. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak błąd w temacie. jasna sprawa że to tiptronic. A co do szukaj to korzystalem z tej funkcji jednakże nie odnalazłem problemu idealnie pasującego do swojego. Niektorzy wypisują że wymiana oleju pomogla- ciekaw jestem czy faktycznie tyle wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nie wiem na co czekasz, jak wiesz że poprzedni właściciel nie wymieniał oleju. Jest to podstawa, jak wymiana rozrządu czy oleju w silniku, potem krążą złe opinie o automatach jak trzeba wydać ze 3-4 tysiaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mechanika jestem dopiero umówiony na styczeń (pierwsza połowa) więc jakoś wytrzymam mam nadzieje. Chce dodać jeszcze że jeśli korzystam z funkcji ,,prawie" manualnej zmiany biegów to wtedy wszystko jest oki. Nic nie szarpie i nie zrywa nawet jak redukuje biegi. Mam nadzieje że wymiana oleju pomoże i problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej+filtr+uszczelka. Koszt około 400zł Do mojej zawsze wchodzi jakies 5-6 litrów. Pamietaj by robic to w warsztacie zajmującym się automatami. Widziałem jak raz zwykły mechanior wymieniał olej w skrzyni tipp. Wylał z 3 litry oleju i dolał nowego.. A filtr? Co do szarpania sprawdz na jakimś wzniesieniu wiekszym czy auto sie cofa na "d" nie powinno.. Moze jest to oznaka konczącego sie sprzęgiełka.

Pametaj by sprawdzili Tobie jeszcze olej w przekładni czy jakoś tak się to nazywa. W samej skrzyni sie wymienia olej a w tej przekładni sprawdza i dolewa. Na pewno mechanicy bedą wiedzieli o co chodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego mechanika. Rozmawiałem z nim odnośnie wymiany oleju w skrzyni i oświadczył że nie ma problemu. Niejednokrotnie mieli do czynienia z automatem i temat jest im znany. W razie czego zawsze dają gwarancje na wykonaną usługę i tm bardziej w tym wypadku o taką będe zabiegał. Mam nadzieje ze wymiana oleju, filtra i uszczelki rozwiąze sprawę bo nie chce myśleć co będzie jeśli nie. A tak apropo, to kożystając z funkcji szukam wyczytałem że wchodzi ok 6,5l oleju do skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest to znajomy to ok.. myslalem bardziej o przypadkowym mechaniku :) no do mnie weszlo kolo 6. Jezeli chodzi o automaty to podzielone zdania sa tacy co mowia ze sie oleju nie wymenia, takze roznie jest z tym ile wchodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś mówi, że oleju w automacie się nie wymienia to nie słuchać bo pie***** :gwizdanie: w tiptroniku optymalnie co 40- 60 albo 60- 80 tys km w zależności jak eksploatowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i co do wzniesienia i cofania sie samochodu- to nic z tych rzeczy. Jeśli stoje na wzniesieniu skrzynia w pozycji ,,D" to puszczając hamulec samochód jedzie do przodu. Nawet zona się cieszy że nie musi ruszać z ręcznego. [br]Dopisany: 20 Grudzień 2009, 13:42_________________________________________________Ja przerażająco dbam o samochody (co nie zawsze podoba sie żonie)- a świadczyć może o tym fakt że poprzednią AUDI A4 1.6 benz z 1996r sprzedałem ok 1,5 miesiaca temu w przeciągu 1 tygodnia. Klijent który przyjechal po nią z mechanikami i innymi znawcami od razu zarezerwował ją by następnego dnia o 7 rano przyjechać z kasą i kupić. Dlatego wymiana wszystkich płynów, olejów, filtrów, łącznie z tarczami i klockami hamulcowymi to u mnie podstawa i to też będzie zrobione w styczniu w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...