Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Centraly nie otwiera nie zamyka a pompka pracuje!


darioz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Prosze o pomoc. A mianowicie pojawił mi się problem z otwieraniem i zamykaniem centralnego zamka. Ani z pilota ani z kluczyka zamek nie działa. Otwierane sa tylko jedne drzwi przy użyciu kluczyka. W bagażniku słyszalny jest dzwięk pracy pompki przy każdej próbie włączenia i wyłaczenia alarmu. Może ktoś z was spotkał sie z taka dolegliwością? Prosze o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz pompkę , ale jak na 2 wyjścia powietrzne , to wielce prawdopodobne że padła turbinka / takie skrzydełka grafitowe/ pompki. Częsta dolegliwość tych pompek.Jak podasz nr fabryczny / zaczynający się na 8L0... lub 8D0... / to może coś podpowiem więcej , może taką znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też spotkało mnie coś takiego ostatnio. Po naciśnięciu na pilota słychać pompkę , ale nic się nie otwiera. Samochód można otworzyć tylko kluczem. Miałem nawet jeden taki dzień gdy pod otwarciu zamknąłem drzwi to samochód sam je zaryglował. W pierwsze kolejności sprawdziłem samą pompkę - działała bez zarzutu. U mnie rozwiązanie problemu było bardzo proste :) :) wstawienie do ciepłego garażu. Po kilku godzinach centralny zaczął działać poprawnie. Niestety gdy postał na mrozie problem powrócił - ale tylko na drzwiach TL i PP. W przewodach zebrała się wilgoć i przymarza. Na rozebranie i usunięcie wilgoci poczekam chyba do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki problem że wieczorem pompka działała ale drzwi nie otwierało a w dzień gdy sie ociepliło było ok. Wilgoć dostała sie do wtyczki przy pompce i wieczorem zamarzało.

Mógł paść Ci także wirnik lub spaść wąż z pompki ale to rzadki przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz pompkę , ale jak na 2 wyjścia powietrzne , to wielce prawdopodobne że padła turbinka / takie skrzydełka grafitowe/ pompki. Częsta dolegliwość tych pompek.Jak podasz nr fabryczny / zaczynający się na 8L0... lub 8D0... / to może coś podpowiem więcej , może taką znajdę.

Tak jest to pomka na 2 wyjścia powietrzne. Nr fabryczny pompki to 8LO 862 257 G. Tak jak napisałeś padła prawodopodobnie turbinka bo zassałem bezpośredio z wężyka i drzwi się otworzyły. Jeżeli posiadasz taką i w rozsądnej cenie to proszę o kontak [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zassac powietrze do centralnego bez otwierania bagaznika bo mam zapchany zamek i żeby go otworzyć

może naprzykład zassać powietrze z węzyka który jest w drzwiach ?

otworzy mi to bagaznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zassac powietrze do centralnego bez otwierania bagaznika bo mam zapchany zamek i żeby go otworzyć

może naprzykład zassać powietrze z węzyka który jest w drzwiach ?

otworzy mi to bagaznik?

mozesz sprobowac pod siedzeniem po stronie pasazera jest taki rozdzielnik tych rurek w tym miejscu rozchodza sie po wszystkich drzwiach itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, że tak powiem na czasie z tym problemem. Z trójnika czarna rurka to bagażnik, zielona jasna to wlew paliwa. Jak pociągniesz powietrze to powinien się otworzyć bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem to zrobić ale pomyślałem sobie, że Niemcy nie są głupi i na pewno da się to jakoś bezinwazyjnie zrobić.. Otworzyłem książkę "Audi sam naprawiam" i znalazłem co trzeba :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudności z otwieraniem bagażnika mogą wystąpić jedynie w przypadku uszkodzonej tj nie obracającej się wkładki w zamku w klapie bagażnika. Jeśli wkładka się obraca to należy obrócić w lewo i jednocześnie przycisnąć a wtedy cięgno mechaniczne zwalnia ryglowanie i już otwarty bagażnik. Przynajmniej tak jest w mojaj A4 i tak piszą w instrukcji obsługi. Pozdrawiam wszystkich Leszek. [br]Dopisany: 02 Marzec 2010, 01:45_________________________________________________Pompka długo pracuje jak są nieszczelności powinna się wyłączyć po 30 sek. Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...