Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Dolanie denaturatu do ON?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Od paru dni w mojej okolicy są ostre mrozy(dziś w nocy -24).Do dzisiaj pory mój AFN palił bez problemu,dziś chciałem go odpalić a tu lipa.Aku OK,świeczki OK,kąt 44-49 prawie OK.Jedyne co mi do głowy przychodzi to lipna gnojówka,akurat wczoraj tankowałem na stacji BLISKA(BP).

Nie mam żadnego dodatku do ON,a stacje paliw też daleko,mam dostęp jedynie do dykty :decayed: .Moje pytanie:czy dolanie denaturatu do baku(mam około 30l.)nie wyrządzi żadnych szkód?i ile tej dykty wlać jak coś?

Opublikowano

były kiedys praktyki dolewania dykty ale do Pb, co do diesla to raczej ostrożny byłbym. Poza tym jesli autko nie pali ....to problem jest w ok silnika a nie w baku :gwizdanie:

Opublikowano

wałśnie wczoraj to zrobiłem - na 60 l stanu baku wlałem ok 250ml. denaturat nigdy nie szkodził...

Opublikowano

daj znac czty uruchomiles sprzęt, mam ten sam silnik 225 tysiecy przebiegu i zero problemów :good:

Opublikowano

Kiedyś wlewało sie 5l Pb na bak ON i problem z głowy.

Opublikowano
  • Autor

Problem rozwiązany!!!W moim przypadku powodem nieodpalenia auta był padnięty AKU.Napięcie było 11,4V,a powinno być co najmniej 12,4V.Po otwarciu maski i odkręceniu osłony moim oczom ukazał się aku(cały biały tzn.zamarźnięty).Z racji tego,że ostatnio A4 jeżdże żadko ia na krótkich trasach aku mimo tego że ma niecały rok dostało w d**ę.Zamówiłem dziś profilaktycznie płyn Liqui Moly do ON wolę nie ryzykować z dyktą :naughty:

Temat do zamknięcia.

Opublikowano

Witam!

Od paru dni w mojej okolicy są ostre mrozy(dziś w nocy -24).Do dzisiaj pory mój AFN palił bez problemu,dziś chciałem go odpalić a tu lipa.Aku OK,świeczki OK,kąt 44-49 prawie OK.Jedyne co mi do głowy przychodzi to lipna gnojówka,akurat wczoraj tankowałem na stacji BLISKA(BP).

Nie mam żadnego dodatku do ON,a stacje paliw też daleko,mam dostęp jedynie do dykty :decayed: .Moje pytanie:czy dolanie denaturatu do baku(mam około 30l.)nie wyrządzi żadnych szkód?i ile tej dykty wlać jak coś?

Nie wygłupiaj się z denaturatem, kup oryginalny DIESEL SKYDD. Mogę go polecić z czystym sumieniem.

Opublikowano

Nic nie dolewam już drugą zimę i pali a jest -16 we Wrocławiu tylko zmienia filtr paliwa przed każdą zimą i tankuje na schell

Opublikowano

Nic nie dolewam już drugą zimę i pali a jest -16 we Wrocławiu tylko zmienia filtr paliwa przed każdą zimą i tankuje na schell

Nie chodzi tylko o "palnie". Paliwo równie dobrze może zamarznąć podczas jazdy.

-16 stopni to nie tragedia, problemy zaczynają się od 20 stopni poniżej zera.

Opublikowano

Nic nie dolewam już drugą zimę i pali a jest -16 we Wrocławiu tylko zmienia filtr paliwa przed każdą zimą i tankuje na schell

Nie chodzi tylko o "palnie". Paliwo równie dobrze może zamarznąć podczas jazdy.

-16 stopni to nie tragedia, problemy zaczynają się od 20 stopni poniżej zera.

a czy nagrzane paliwo z pompy nie jest czasem puszczane na filtr w celu jego ogrzania a tym samym niedopuszczenie do zamarznięcia paliwa??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.