Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dziwny dźwięk ABS'u


Motte85

Rekomendowane odpowiedzi

Linki hamulcowe Ci chyba zamarzly.. :mysli:

Nie wprowadzaj kolegi w blad skoro nie wiesz.

witam mam problem z Abs-em podczas chamowania pojawia sie dziwny chrupiacy dzwiek :wallbash: i niewiem co moze byc jego przyczyna a niezabardzo mam ochote wszystkiego tego co wymysli se mechanik... wiec prosil bym o pomoc :hi:

Musisz koniecznie sie zatrzymac i odholowac auto. W kolach masz czujniki abs, ktore sa ze szkla. Przez zbyt czeste i ostre hamowanie musialy sie pokruszyc i teraz slychac chrupanie. Jezeli dalej bedziesz tak jezdzil to pusci oslona gdzie te szklane czujniki sa umieszczone, szklo wyleci i auto przestanie hamowac. To jest bardzo niebezpieczne takze nie jezdzij tym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki hamulcowe Ci chyba zamarzly.. :mysli:

albo cylinderek w szczenkach tylnich :decayed: żartowałem

dobrze jest tak musi być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z Abs-em podczas chamowania pojawia sie dziwny chrupiacy dzwiek :wallbash: i niewiem co moze byc ...

chłopaku tak właśnie działa ABS :shocked:[br]Dopisany: 28 Grudzień 2009, 19:20_________________________________________________

Musisz koniecznie sie zatrzymac i odholowac auto. W kolach masz czujniki abs, ktore sa ze szkla. Przez zbyt czeste i ostre hamowanie musialy sie pokruszyc i teraz slychac chrupanie. Jezeli dalej bedziesz tak jezdzil to pusci oslona gdzie te szklane czujniki sa umieszczone, szklo wyleci i auto przestanie hamowac. To jest bardzo niebezpieczne takze nie jezdzij tym autem.

o karwa ale bajki piszesz :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dzisiaj było ślisko? Bardzo ślisko? Śnieżek, lód i te sprawy?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chrupie Ci przy mocnym hamowaniu na śliskim, to tak ma być.

Jak chrupie Ci przy lekkim hamowaniu na suchym, to masz problem. Użyj :szukaj:, a dowiesz się wwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak że jeżeli jezdnia jest sucha to żeby ABS zadziałał to hamulec musisz wcisnąć z całej siły natomiast jak jest śnieg , lód liście czy coś podobnego to wystarczy lekko i ABS odrazu zadziała i to chrobotanie jak piszesz to właśnie ABS nie pozwala aby ci kół nie blokowało i ci tak pedał chamulca odbija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jakim stanie masz klocki i tarcze może klocki ci się kończą i jest takie chrobotanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego poczytaj najpierw czym jest ABS i jak działa

http://pl.wikipedia.org/wiki/ABS_(motoryzacja)

później zadawaj tego typu pytania :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra może zacznijmy od nowa :decayed: jak wciskasz hamulec i masz ten dzwięk to pedał hamulca ci odbija tak pulsuje czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spece ale się wykazaliście, czujnik ABSu jest walnięty na 99%, przy wymianie jakiś rzeźnik go pewnie uszkodził, miałem tak samo tj. objawy jak mi w Oplu wymieniali piasty i koronkę uszkodzili, BTW w DE, ledwo z Hamburga do Poznania dojechałem, kolego jedź do serwisu i niech sprawdzą połączenie ew. czy coś nie jest zerwane.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się do tematu-mam to samo dziwne uczucie nie da się hamować tak naprawdę bo odpycha pedał odrazu po delikatnym wciśnięciu ale mam to nieszczęście że wyskakuje mi wykrzyknik jak przekrocze 20km/h i wyłancza mi się abs ale teraz w zime by się przydał ;( a dżwięk jest właśnie taki jak kolega pisze takie chrobotanie przy minimalnie wciśniętym hamulcu.

jak się kolego uporasz z tym napisz co to było bo ja tarcze u mnie podejrzewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam coś takiego od miesiąca w moim A4 a przy prędkości powyżej 100km włącza mi sie kontrolka ABS

dzisiaj dałem samochód do mechanika także niedługo będę wiedział co jest grane

Okazało się że z tyłu po prawej stronie padł czujnik ABS obrotów koła i dlatego przy większej prędkości zapalała się kontrolka ABSu a ten dziwny dźwięk z przodu to wywołuje jakaś pompka ale to właśnie od tego walniętego czujnika. Na razie samochód nie jest zrobiony bo nie mogłem dostać tego czujnika

i teraz szukam na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...