Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] 2,6 na 2,8 przekładka silnika


pudzianxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli masz kompletnego i jezdzacego dawce, to nie bedzie zadnych problemow ze swapem.

Co do kosztow - robocizna... + ew. pewnie mozna zrobic od razu rozrzad, filtry, olej, plyny za jednym zamachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem z Opolskiego, wiec niestety Ci nie pomoge :wink4:

Ale czuje, ze koszty robocizny to 3-4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie kumaty mechanik przełoży silnik i skrzynię oraz zrobi rozrząd i płyny za jakieś 1000-1500 w zalezności od regionu i renomy warsztatu. Jak dojdzie jeszcze wymiana wiązki to pewnie elektryk łyknie do 500zł zaleznie co trzeba by wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie kumaty mechanik przełoży silnik i skrzynię oraz zrobi rozrząd i płyny za jakieś 1000-1500 w zalezności od regionu i renomy warsztatu. Jak dojdzie jeszcze wymiana wiązki to pewnie elektryk łyknie do 500zł zaleznie co trzeba by wymieniać.

U pana Zenka w garażu to trochę ryzyko :wink4: Napisz kto tak tanio i dobrze serwisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy - pracował kiedyś w warsztacie w węgrzynowie po trasie maków maz przasnysz 75km od wawy. Uszczelkę pod głowicą robił mi za 300zł robota w oplu.

Za wymianę sprzegła liczy sobie 200-250zł zaleznie od humoru.

Dla niego to dobry interes zrobić coś takiego bo to zajmie mu 2-3 dni i weźmie za to konkretny hajs (rozbierze przód, na podnośniku wyjmie stary silnik ze skrzynią i włoży drugi również ze skrzynią przykręci sróby od łap i zabierze sie za rozrząd, skręci przód i jak wiązki el i komp pasuje to w drogę)

Ten znajomy nie jest pazerny i jak ma 500zł dniówki to dla niego super zarobek i nie bawi sie w naciąganie ludzi na cześciach i na swoją robotę udziela gwarancji wiec wrazie czego sam pokrywa koszty błedów w sztuce ale nie wierze w to, że odwali jakąś fuszerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie taka operacja czyli wyciagniecie 2 silnikow i wlozenie kosztowalaby ok 3 tys zl. Jesli macie kogos kto to robi za 500 zl to sam bede odsylal :)

A można wiedziec ile to zajęło by Ci roboczogodzin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednemu 10 innemu 50. Jak dla mnie nie istotne pytanie. Człowiek nie po to się uczy, żeby potem nie zarabiać. Ustalasz cenę na robotę, a nie za rbh.

To jak w takim razie ustalasz cenę za robotę jak nie z czasu pracy jaki Ci to zajmie?

Przychodzi gość z problemem i zdzierasz z niego ile tylko sie uda!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ma roboczogodzine 20 zł inny 400 zł, a ja ustalam cenę za robotę - tłumaczyć Ci sie nie muszę lub w zależności jak mam zawartą umowę. Natomiast w ASO audi liczą sobie 320 PLN netto za RS4. Jeden mech. w godz. zrobi duuużo inny nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok tylko wy mówicie o cenach z warszawki a np. czewa taki swap to 1000zł albo mniej

To chyba u pana Zenka w stodole, bo żaden szanujący się warsztat nie zrobi tego za tyle ile ty napisałeś. Przykładowo z życia wzięte z ostatniego czasu doświadczony warsztat za samo podpięcie elektryki po swapie weźmie do 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok tylko wy mówicie o cenach z warszawki a np. czewa taki swap to 1000zł albo mniej

To chyba u pana Zenka w stodole, bo żaden szanujący się warsztat nie zrobi tego za tyle ile ty napisałeś. Przykładowo z życia wzięte z ostatniego czasu doświadczony warsztat za samo podpięcie elektryki po swapie weźmie do 1000zł.

to ze ktos nie ma przeszklonego warsztatu to nie znaczy ze sie nie zna na robocie.

sa ludzie ktorzy naprawde znaja sie na rzeczy i robia sami u siebie. dla niego za pare dni pracy 1500zł to dobry zarobek.... a ze firmy maja ustalone roboczo godziny to oczywiste .

ale nie skerslaj od razu fachowcoew ktorzy nie sa zrzeszeni w wielkim warsztacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ci z niektórych ''dużych serwisów'' to niech ich hu,, strzeli mają w pyte robty i wali ich że coś ci sknocili :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...