Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] 2,6 na 2,8 przekładka silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam audi z silnikiem 2,6 z napędem quattro,kupilem tanio anglika tylko ze z silnikiem 2,8 30v(193km).Czy przełożenie silnika z osprzetem,skrzyni biegów zajeło by duzo czas i pieniedzy??czy ktos juz tym sie zajmował?prosze o rade

Opublikowano

Jesli masz kompletnego i jezdzacego dawce, to nie bedzie zadnych problemow ze swapem.

Co do kosztow - robocizna... + ew. pewnie mozna zrobic od razu rozrzad, filtry, olej, plyny za jednym zamachem.

Opublikowano
  • Autor

A orientujesz sie moze ile ta robocizna by kosztowala i jak czasowo by to wygladalo??czy znasz moze kogos kto by mi w tym pomogl??albo juz cos takiego robil

Opublikowano

Nie jestem z Opolskiego, wiec niestety Ci nie pomoge :wink4:

Ale czuje, ze koszty robocizny to 3-4k.

Opublikowano

Według mnie kumaty mechanik przełoży silnik i skrzynię oraz zrobi rozrząd i płyny za jakieś 1000-1500 w zalezności od regionu i renomy warsztatu. Jak dojdzie jeszcze wymiana wiązki to pewnie elektryk łyknie do 500zł zaleznie co trzeba by wymieniać.

Opublikowano
  • Autor

No wiadomo,bede informowal o wszystkim,z gory dziekuje

Opublikowano

Według mnie kumaty mechanik przełoży silnik i skrzynię oraz zrobi rozrząd i płyny za jakieś 1000-1500 w zalezności od regionu i renomy warsztatu. Jak dojdzie jeszcze wymiana wiązki to pewnie elektryk łyknie do 500zł zaleznie co trzeba by wymieniać.

U pana Zenka w garażu to trochę ryzyko :wink4: Napisz kto tak tanio i dobrze serwisuje.

Opublikowano

Moj znajomy - pracował kiedyś w warsztacie w węgrzynowie po trasie maków maz przasnysz 75km od wawy. Uszczelkę pod głowicą robił mi za 300zł robota w oplu.

Za wymianę sprzegła liczy sobie 200-250zł zaleznie od humoru.

Dla niego to dobry interes zrobić coś takiego bo to zajmie mu 2-3 dni i weźmie za to konkretny hajs (rozbierze przód, na podnośniku wyjmie stary silnik ze skrzynią i włoży drugi również ze skrzynią przykręci sróby od łap i zabierze sie za rozrząd, skręci przód i jak wiązki el i komp pasuje to w drogę)

Ten znajomy nie jest pazerny i jak ma 500zł dniówki to dla niego super zarobek i nie bawi sie w naciąganie ludzi na cześciach i na swoją robotę udziela gwarancji wiec wrazie czego sam pokrywa koszty błedów w sztuce ale nie wierze w to, że odwali jakąś fuszerkę.

Opublikowano
  • Autor

No najbardziej to mnie ciekawia te wiazki,czy spasuja...mam nadzieje ze nie bedzie wiekszego problemu,no ale jak to zawsze bywa wszystko wychodzi w trakcie

Opublikowano

u mnie taka operacja czyli wyciagniecie 2 silnikow i wlozenie kosztowalaby ok 3 tys zl. Jesli macie kogos kto to robi za 500 zl to sam bede odsylal :)

Opublikowano

u mnie taka operacja czyli wyciagniecie 2 silnikow i wlozenie kosztowalaby ok 3 tys zl. Jesli macie kogos kto to robi za 500 zl to sam bede odsylal :)

A można wiedziec ile to zajęło by Ci roboczogodzin?

Opublikowano

Jednemu 10 innemu 50. Jak dla mnie nie istotne pytanie. Człowiek nie po to się uczy, żeby potem nie zarabiać. Ustalasz cenę na robotę, a nie za rbh.

Opublikowano

Jednemu 10 innemu 50. Jak dla mnie nie istotne pytanie. Człowiek nie po to się uczy, żeby potem nie zarabiać. Ustalasz cenę na robotę, a nie za rbh.

To jak w takim razie ustalasz cenę za robotę jak nie z czasu pracy jaki Ci to zajmie?

Przychodzi gość z problemem i zdzierasz z niego ile tylko sie uda!!!!!!

Opublikowano

Jeden ma roboczogodzine 20 zł inny 400 zł, a ja ustalam cenę za robotę - tłumaczyć Ci sie nie muszę lub w zależności jak mam zawartą umowę. Natomiast w ASO audi liczą sobie 320 PLN netto za RS4. Jeden mech. w godz. zrobi duuużo inny nic.

Opublikowano

wszystko ok tylko wy mówicie o cenach z warszawki a np. czewa taki swap to 1000zł albo mniej

Opublikowano

wszystko ok tylko wy mówicie o cenach z warszawki a np. czewa taki swap to 1000zł albo mniej

To chyba u pana Zenka w stodole, bo żaden szanujący się warsztat nie zrobi tego za tyle ile ty napisałeś. Przykładowo z życia wzięte z ostatniego czasu doświadczony warsztat za samo podpięcie elektryki po swapie weźmie do 1000zł.

Opublikowano

wszystko ok tylko wy mówicie o cenach z warszawki a np. czewa taki swap to 1000zł albo mniej

To chyba u pana Zenka w stodole, bo żaden szanujący się warsztat nie zrobi tego za tyle ile ty napisałeś. Przykładowo z życia wzięte z ostatniego czasu doświadczony warsztat za samo podpięcie elektryki po swapie weźmie do 1000zł.

to ze ktos nie ma przeszklonego warsztatu to nie znaczy ze sie nie zna na robocie.

sa ludzie ktorzy naprawde znaja sie na rzeczy i robia sami u siebie. dla niego za pare dni pracy 1500zł to dobry zarobek.... a ze firmy maja ustalone roboczo godziny to oczywiste .

ale nie skerslaj od razu fachowcoew ktorzy nie sa zrzeszeni w wielkim warsztacie...

Opublikowano

ci z niektórych ''dużych serwisów'' to niech ich hu,, strzeli mają w pyte robty i wali ich że coś ci sknocili :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.