Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Moje pierwsze logi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chłopacy, możecie zerknąć na moje wypociny?

Uporałem się z vag-comami. Zaczął działać, czytać błędy i nawet da się logować :naughty:

Wg instrukcji na forum próbowałem logować. Czy te logi są prawidłowo zrobione? Czy to oto chodzi?

Analizą ich zajmiemy się później.....jeżeli oczywiście są prawidłowe....

Tutaj logi dynamiczne:

Grupy: 003,008,011 - http://rtnet.pl/vaglog/s---r_4937.html

Grupy: 000,001,004 - http://rtnet.pl/vaglog/s---r_4935.html

Grupy: 010 - http://rtnet.pl/vaglog/s---r_4936.html

I tutaj moje pierwsze statyczne grupy Basic Settings:

Grupy: 000 - http://rtnet.pl/vaglog/s---r_4941.html

Grupy: 003 - http://rtnet.pl/vaglog/s---r_4940.html

Grupy: 004 - http://rtnet.pl/vaglog/s---r_4939.html

Grupy: 011 - http://rtnet.pl/vaglog/s---r_4938.html

Na próbę w Meas.Blocks zlogowałem po 20 sekund te grupy i oto wyniki:

Grupy: 000 - http://rtnet.pl/vaglog/s---r_4944.html

Grupy: 003 - http://rtnet.pl/vaglog/s---r_4946.html

Grupy: 004 - http://rtnet.pl/vaglog/s---r_4945.html

Grupy: 007 - http://rtnet.pl/vaglog/s---r_4943.html

Grupy: 011 - http://rtnet.pl/vaglog/s---r_4949.html

Grupy: 013 - http://rtnet.pl/vaglog/s---r_4947.html

Grupy: 018 - http://rtnet.pl/vaglog/s---r_4948.html

Grupy: 023 - http://rtnet.pl/vaglog/s---r_4950.html

Jak długo powinno się logować te statyczne - nie Basic Settings?

Opublikowano

jaki auto ma przebieg?

Opublikowano
  • Autor

jaki auto ma przebieg?

205tys

Opublikowano

Turbo ok, korekcje fajne, przepływka dziwnie mierzy. Kiedy był wymieniany filtr powietrza?

Opublikowano
  • Autor

Turbo ok, korekcje fajne, przepływka dziwnie mierzy. Kiedy był wymieniany filtr powietrza?

Kupiłem jak miał 194tys i jeszcze nie wymieniłem. W pierwszej kolejności pójdzie olej i fitry do wymiany. Później rozrząd....bo niedawno 1tys zł na hamulce poszedł ;(

Kąt wtrysku jest OK? Bo z tego co patrzyłem (a wiem niewiele jeszcze) to jakby zły....jest 21-22 a ma byc coś ponad 50...

Opublikowano

Kupiłem jak miał 194tys i jeszcze nie wymieniłem. W pierwszej kolejności pójdzie olej i fitry do wymiany. Później rozrząd....

Kąt wtrysku jest OK? Bo z tego co patrzyłem (a wiem niewiele jeszcze) to jakby zły....jest 21-22 a ma byc coś ponad 50...

Możesz puknąć :) w tym wątku jest to ładnie opisane.

http://www.a4-klub.pl/smf/wszystkie_r4_tdi_oprocz_pd_ustawienie_kata_wtrysku-t10913.0.html

Z rozrządem się pospiesz, jeżeli tylko możesz to zrób razem z olejem i filtrami,

bo skutki strzału paska są dużo droższe w naprawie niż wymiana rozrządu.

Opublikowano
  • Autor

Kupiłem jak miał 194tys i jeszcze nie wymieniłem. W pierwszej kolejności pójdzie olej i fitry do wymiany. Później rozrząd....

Kąt wtrysku jest OK? Bo z tego co patrzyłem (a wiem niewiele jeszcze) to jakby zły....jest 21-22 a ma byc coś ponad 50...

Możesz puknąć :) w tym wątku jest to ładnie opisane.

http://www.a4-klub.pl/smf/wszystkie_r4_tdi_oprocz_pd_ustawienie_kata_wtrysku-t10913.0.html

Z rozrządem się pospiesz, jeżeli tylko możesz to zrób razem z olejem i filtrami,

bo skutki strzału paska są dużo droższe w naprawie niż wymiana rozrządu.

Ten temat już przeczytany mam kilka razy jak ustawić:) Ale czy teraz mam dobry czy zły nie wiem....

Sprawdza się go ponoć w grupie 000 w drugiej kolumnie.....u mnie tam mam wartości 21-22. Nie wiem czy to oto chodzi...

Z rozrządem też mam świadomośc co się może stać. Poza tym mój sąsiad mechanik przy każdej styczności ze mna wspomina o rozrządzie...

Opublikowano

Sprawdza się go w 000 w BS.

Opublikowano
  • Autor

Sprawdza się go w 000 w BS.

Dokładnie...właśnie przed chwilą doczytałem.

I mam od 21-24? Czyli źle?

Dodam jeszcze, że podczas ostatnich większych mrozów ciężko bardzo kręcił rano i wchodził na obroty i normalną równą pracę......co wyczytałem, że może być efektem złego kąta wtrysku.

Opublikowano

na 100%zły kąt wtrysku.Na klubie jest opisane jak.Masz okolo 20.wiec zle.Musi byc okolo 50

Opublikowano
  • Autor

na 100%zły kąt wtrysku.Na klubie jest opisane jak.Masz okolo 20.wiec zle.Musi byc okolo 50

:notworthy::good:

Chodziło mi właśnie o potwierdzenie tego.....bo jestem leszczem w temacie vagowania :naughty:[br]Dopisany: 30 Grudzień 2009, 19:33_________________________________________________Nie wiem czy nie założyć oddzielnego tematu bo chciałbym się dowiedzieć jak czytać te logi.

Nigdzie nie znalazłem takiego tematu żeby ktoś dociekał jak to analizować, co z czym porównać i jak wyciągnąć wnioski. Jedynie gotowe logi ludzie dają do sprawdzenia....

W tych dwóch tematach coś piszą podanych przez kol @spetsnaz - zaraz je będę czytał.

Czy da się tutaj na forum tego nauczyć? Może do jakiejś literatury polecanie zaglądnąć??

Opublikowano

Z czasem bedziesz innym podpowiadal co maja zle lub dobrze :tongue4:

Opublikowano
  • Autor

Z czasem bedziesz innym podpowiadal co maja zle lub dobrze :tongue4:

...no właśnie o tym pomarzyć sobie na razie mogę :gwizdanie:

Zaczęło się od pożyczenia od sąsiada kabla VAG ponieważ jemu jest całkowice bezużyteczny.

Zawsze chciałem się pobawić zestawem komputer+samochód i teraz mam do tego okazję... :>

Weźmy na początek mój pierwszy log dynamiczny. Ktoś mi podpowiedział, żeby grupy 003, 008 i 011 zlogować razem, żeby były widoczne dane do łatwego porównania...

http://rtnet.pl/vaglog/s---r_4937.html

Czy w tym kroku sprawdzamy turbo? Na co się patrzy w tym w/w logu?

log003008011s.jpg

Co mierzymy w grupie 003, 008 i 011? Bo tak pobieżnie to niby wiem.....

Widzimy w 003:

- Time Stamp - czyli jednostka czasu w sekundach

- Engine Speed - obroty silnika na minutę

- MAF (specified) mg/R - jakaś masa powietrza /R (Rotor? jeden obrót silnika?)

- MAF (actual) mg/R - j.w

- EGR duty cycle % - coś z zaworem EGR

W 008 widzimy:

- Time Stamp - jak w 003

- Engine Speed - jak w 003

- Inj qty mg/R - ?

- Inj qty mg/R - ?

- Inj qty mg/R - ?

W 011 widzimy:

- Time Stamp - jak w 003 i 008

- Engine Speed - jak w 003 i 008

- specified MAP mbar - jakaś wartość ciśnienia w barach?

- actual MAP mbar - j.w

- Duty cycle Regulator valve? % - ??

Wyjaśnijmy co to za wartości mierzymy i jak one się mają jedna do drugiej.... :notworthy:

I jaki wniosek się wyciąga z tego porównania?

Opublikowano

Na forum jest to dokładnie opisane, w instrukcji którą rzekomo czytałeś.

Jest tam opis sprawdzania przepływomierza do którego potrzebne są logi 003, 008, 010, itp...

są również ciekawe linki prowadzące do opisu każdego bloku...

:hi:

I jeszcze jedno: logujemy każdą grupę osobno.

Opublikowano
  • Autor

Na forum jest to dokładnie opisane, w instrukcji którą rzekomo czytałeś.

Jest tam opis sprawdzania przepływomierza do którego potrzebne są logi 003, 008, 010, itp...

są również ciekawe linki prowadzące do opisu każdego bloku...

:hi:

Oki :decayed:

Racja, wrócimy do tematu jak przestudiuje to co powinienem....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.