Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wymiana uszczelki czy coś


kasal

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam taki problem bagnet oleju jest bardzo zasyfiony biała mazią, na korku troszeczkę, płyn w chłodnicy ok, ubywa oleju i silnik mokry od spodu. Nie kopci, nie brakuje mocy z rurki od bagnetu tez nie dymi czy to będzie uszczelka pod głowicą ??

Dzięki za odp. pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno woda w oleju ale skąd się dostaje to jest do ustalenia :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam taki problem bagnet oleju jest bardzo zasyfiony biała mazią, na korku troszeczkę, płyn w chłodnicy ok, ubywa oleju i silnik mokry od spodu. Nie kopci, nie brakuje mocy z rurki od bagnetu tez nie dymi czy to będzie uszczelka pod głowicą ??

Dzięki za odp. pozd.

Silnik "mokry" ale od oleju? Robisz krótkie odcinki teraz w taka pogodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem cos podobnego w tamtym roku, robilem krotkie odcinki nie dogrzewajac silnika, poza tym mialem walniety termostat i dlatego mialem na bagnecie cos jakby musztarde. usunalem usterke w postaci termostatu, przed ruszeniem nawet w krotki odcinego dogrzewalem silnik przynajmniej do 60 stopni i juz tego nie ma. Jesli wody z ukladu chlodzenia ci nie ubywa to nie powinna byc uszczelka pod glowica. tylko skad mokry silnik od spodu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umyj silnik od spodu i zaobserwuj czy sie gdzieś nie poci

jakiś patent na bezpieczne umycie silnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umyj silnik od spodu i zaobserwuj czy sie gdzieś nie poci

jakiś patent na bezpieczne umycie silnika??

Czysta szmatka + ropa i czyścisz cały ten syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nice, myślałem że jakieś bardziej wyrafinowane metody stosujecie :tongue4:

Są specjalne środki, można też Kärcher'em, ale tymi metodami możesz niepotrzebnie coś zalać i będą jeszcze większe problemy. Najprościej szmatka + ropa wchodzisz do kanału i czyścisz, oczywiście trzeba zdemontować osłonę silnika jeżeli takowa jeszcze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagier mył kracherem motorownie całą jak zobaczyłem ile wody poszło to SZOK po wszystkim nie odpalił :polew: poszła cewka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagier mył kracherem motorownie całą jak zobaczyłem ile wody poszło to SZOK po wszystkim nie odpalił :polew: poszła cewka :(

Właśnie o tym mówię, bezpieczniej dla "motorowni" ,a szczególnie dla podzespołów elektrycznych - szmatka + ropa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakby mi ktoś z karcherem do silnika podchodził to bym mu tą myjkę do d..y wsadził, pozdro chłopaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może też być pęknięta głowica lub blok na szplice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe to sprawa dokładnie wygląda tak, problem z uciekającym gdzies olejem - był..na poczatku myślałem, że spala (nie kapało na asfalt), ale jak zaglądnąłem od spodu no to niestety -zachlapany :(, a niedawno wymieniłem olej na castrola 10w40 i od tej wymiany pojawiła sie ta maź. Wspomnę, że w tamtym roku czyściłem przepustnicę i co mnie zdziwiło we wnetrzu zbiorniczka wyrownawczego do brzegów był tak jakby osadzony olej (nie pływał po płynie) na przepływomierzu też było troszke oleju .

Auto osiąga prawidłową temp. ok 90 st. .... cholera nie wiem co jest....

Dzięki za duże zainteresowanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez robie male odcinki bo do pracy mam niecale 2 km, jezdze na mobilu 10w40 i nie zauwazylem czegos niepokojacego, w sumie castrol to tez bardzo dobry olej :wallbash: a wymieniales sam czy mechaniory, czy lali z banki 4 litrowej czy z beczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...