Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Niepokojący dzwięk podczas jazdy i na postoju


Aruzzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moją B6 a mianowicie chodzi o niepokojący dźwięk który wydobywa się spod maski mojego samochodu. Problem występuje jakieś 2 tygodnie kiedy dorzuciłem się do wątku o turbosprężarce kolega z forum powiedział ze to normalnie swój problem opisywałem wtedy jako metaliczny dźwięk który wydobywa się podczas przerzucania biegów. Dzisiaj na mieście zrobiłem mały teścik z kolega, on również dostrzegł ten dźwięk na początku obydwoje myśleliśmy ze to tarcze w przednim kole obcierają, ale doszliśmy do wniosku aby stanąć na parkingu i oblukac pod machą. Stanąłem na parkingu zaciągnąłem hamulec ręczny i nie wyłączałem silnika, otworzyłem maskę kolega stanął i słuchał wcisnąłem gaz na luzie zakręciłem go do 4k i dźwięk się wydobył. Nie wiem co robić podejrzewam ze to turbina ale może tez pasek od rozrządu albo od alternatora obciera na rolce nie wiem już sam. Proszę o pomoc z góry dzięki. Pozdro. [br]Dopisany: 02 Styczeń 2010, 22:16_________________________________________________Zamykam wątek ponieważ doszedłem już do tego :) A ze jako ja nie mogę sam usuwać swoich wątków to jak któryś admin wejdzie tu to moze go usunąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Ostatnio ten temat przerabiałem u siebie, ten sam silnik. Podczas wciśnięcia sprzęgła podczas ostrzejszej jazdy, lub przyspieszania z niskich obrotów również niepokoił mnie ten dźwięk, okazało się że łopatki były zapieczone, dodatkowo tarły o obudowę sprężarki. Turbo wymienione i po problemie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykam wątek ponieważ doszedłem już do tego :)

Skoro doszedłeś co szurało, to się pochwal co to konkretnie było - zostanie dla potomności.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze tak późno ;) ten dźwięk mechanik tłumaczył mi ze to powietrze tak świstało ale nie wiem nie potrafię w to uwierzyć :P narazie jeżdżę bo jeżdżę czekam może coś coś wyjdzie w przyszłości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...