Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Sygnał GALA do radia - skąd poprowadzić?


tomlic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jak w temacie posiadam auto Audi a4 Avant b6 2001r. jestem w trakcie montażu Navi. i nie mam doprowadzonego sygnału Gala do radia. Orientujecie się może skąd mogę go pociągnąć i czy trzeba to jakoś kodować Vagiem. Z tego co zrozumiałem to chyba gdzieś z zegarów tak? Jak macie jakieś info na ten temat to proszę o w miarę dokładną instrukcje. Dzięki i pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to w b6 nie ma osobnego (analogowego) sygnału GALA, informacje o prędkości (jak również podświetlenie przycisków, info na fis itd) przesyłane jest cyfrową magistralą CAN :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to w b6 nie ma osobnego (analogowego) sygnału GALA, informacje o prędkości (jak również podświetlenie przycisków, info na fis itd) przesyłane jest cyfrową magistralą CAN :wink4:

Czy jesteś tego pewien miałem radio symphony i nie działała mi funkcja GALA a w kostce ISO jak i ISO2 jest jest osobny pin do GALA więc wydaje mi się że na pewno jakoś się da. Tylko jak???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywnioskowałem to po rozpisce pinów chorusa i concerta cd, niestety mam za stare auto żeby Ci to potwierdzić na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał prędkości jest brany ze sterownika ABS/EDL pin 34. Jeśli jest w ogóle podprowadzony do auta - z tego co widzę korzystają z niego auta wyposażone w nawigację RNS-D - to znajduje się na pinie 13 czarnej kostki przy lewej nodze kierowcy (trzeba zdjąć plastik). Kabelek jest niebiesko-biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał prędkości jest brany ze sterownika ABS/EDL pin 34. Jeśli jest w ogóle podprowadzony do auta - z tego co widzę korzystają z niego auta wyposażone w nawigację RNS-D - to znajduje się na pinie 13 czarnej kostki przy lewej nodze kierowcy (trzeba zdjąć plastik). Kabelek jest niebiesko-biały.

Czyli jak jest bo nie do końca rozumiem najpierw muszę znaleźć sterownik ABS i sprawdzić czy tam jest podpięty pin 34. A potem znaleźć kostkę o której mówisz i podpiąć sie pod pin nr 13. Znalazłeś to w ELSIE jak tak możesz zrobić print screen i podesłać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej chyba zdjąć plastik i zobaczyć czy jest sygnał podprowadzony niż grzebać przy sterowniku ABS.

Tak to wygląda:

1LRbeS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie GALA dalej cisza... może ktoś wie jak to zrobić dokładniej...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...