Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Intercooler od A6 2,5 TDI


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

próbował ktoś włożyć duży cooler od A6 2,5 TDI do B6 AWX ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbował ktoś włożyć duży cooler od A6 2,5 TDI do B6 AWX ??

A jaką moc ma w a6 silnik 2.5 tdi???????

Ja mam 2.5 tdi i po programie ok 180 km, IC nie wydala powyżej 24, 25 stopni. Więc u ciebie najprawdopodobniej też nie wydoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alvaro, a dlaczego akurat od A6 ?

Ja mam 2.5 tdi i po programie ok 180 km, IC nie wydala powyżej 24, 25 stopni. Więc u ciebie najprawdopodobniej też nie wydoli.

masz w dwóch nadkolach coolery, 1.9tdi ma tylko po lewej stronie.

Idea jest taka, żeby wstawić drugi cooler w prawe nadkole i polepszyć nieco (zmniejszyć temperaturę) dzięki temu.

Nie będzie to rzecz jasna tak wydajne jak FMIC, ale zawsze trochę polepszy.

Dodatkowo nie powinno być to kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin j tak jak napisał Przemas Ty masz dwa coolery a u nas w AWX jest jeden ale ja myślę o dużym coolerze tak jak jest to w A6 2,5 TDI (jest w rzędzie chłodnic razem z chłod. cieczy chłodzącej oraz klimy) i ten cooler ma dużo większą powierzchnię i od Twoich chłodnic Marcin no o naszych z pre nie wspominając ale zastanawiam się czy ktoś to dał radę wsadzić...

alvaro, a dlaczego akurat od A6 ?

bo bez tłumnika pulsacyjnega nie da się za bardzo jeździć (pękł mi znowu tym razem zamówiłem nowy w serwisie) a otwór po nim mam zaślepiony ale silnik przy wyższych obrotach chodzi sporo głośniej więc nasz plan Przemasz coolera po drugiej stronie zamiast tego tłumika odpada więc szukam innego rozwiązania zamiast FIMCa oczywiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobię podsumowanie, bo ciągle tego szukam

A4 cooler 1.9tdi (lewa strona) : 8E0 145 805 S (8E0145805S), koszt w ASO około 800-850zł

A4 cooler 2.5tdi (lewa strona) : 8E0 145 805 P (8E0145805P), koszt w ASO około 700-750zł (wymiary: 200x190x65)

A4 cooler 2.5tdi (prawa strona) : 8E0 145 806 C (8E0145806C), koszt w ASO około 800-850zł

A6 2.7L (ARE,BES) (lewa strona) : 078 145 805 L (078145805L), koszt w ASO około 1300zł (hyhy)

A6 2.7L (ARE,BES) (prawa strona) : 078 145 806 L (078145806L), koszt w ASO około 1100zł (hyhy)

A4 1.8T (BEX) (lewa strona) : 8E0 145 805 Q (8E0145805Q), koszt w ASO około 1000zł (Wymiary: 215x194x65)

A4 1.8T (BEX) (prawa strona) : 8E0 145 806 F (8E0145806F), koszt w ASO około 800-850zł

w A6 2.5 TDI masz FMICa, a nie w nadkolach

bo bez tłumnika pulsacyjnega nie da się za bardzo jeździć (pękł mi znowu tym razem zamówiłem nowy w serwisie) a otwór po nim mam zaślepiony ale silnik przy wyższych obrotach chodzi sporo głośniej

no ok, ale jakby zrobić porządnie z coolerem ? Całą instalację ?

1.8T BEX

bexob1.png

2.5 tdi

25tdiql3.png

1.9tdi

19tdint4.png

Ten z BEXa (190PS) nawet jest fajny (spory), znalazłem :

ntercoolery
AUDI -> A4 -> Układ termiczny (Dokładna grupa: A4 00-; Podmodel: A4;
Jakość: Oryginał; Wymiary: 215x194x65; Nr producenta: 8E0145805Q; Paliwo: B; Materiał: A/P; )

424.14 zł z VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten cooler, coolery mi nie wydalają, i zastanawiam się czy zazłożyć w te same miejsca 2 większę o ile się zmieszczą???, czy FMIC, chodź też nie wiem gdzie go upchnąć. Ktoś robił to może w 2.5 v6 akn???[br]Dopisany: 29 Maj 2007, 10:30 _________________________________________________Dobrze było by wrzucić do FAQ o IC i turbinach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten cooler, coolery mi nie wydalają, i zastanawiam się czy zazłożyć w te same miejsca 2 większę o ile się zmieszczą???, czy FMIC, chodź też nie wiem gdzie go upchnąć. Ktoś robił to może w 2.5 v6 akn???[br]Dopisany: 29 Maj 2007, 10:30 _________________________________________________Dobrze było by wrzucić do FAQ o IC i turbinach :wink:

co z tym cytowaniem selektywnym raz działa raz nie...

chciałem cytować tylko ostatnie zdanie Marcina... to może Admin to przeniesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w A6 2.5 TDI masz FMICa, a nie w nadkolach

i on by nie był lepszy ?? gdyby się dał u nas upchnąć ??[br]Dopisany: 29 Maj 2007, 10:59 _________________________________________________

A co np Rogal proponuje lub inni znawcy???

Rogal nie przerabiał nigdy tak mocno AWXa (chyba) a jak zapytam CTV to mi powie że mi zrobi FMICa za marne 6 tys (albo i lepiej) :evil: więc wolę nie pytać ale widzę że każdy kto myśli o gróbszych przeróbkach AWXa i AVFa tylko czeka na pierwszego który to zrobi żeby mógł podpowiedzieć co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile wydajny jest FMIC z a6, 2.5 tdi????do ok 190km???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile wydajny jest FMIC z a6, 2.5 tdi????do ok 190km???

ale wkładając go do AWXa ?? z suszarką od AWXa ?? myślę że przy takeij mocy to za długo by turbo mogło niepowentylować ale z jakąś hybrydą to wydaje mi się że nawet koło 200 ( ja myślę o tym z 180 konnej 2,5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogal proponuje lub inni znawcy???

Rogal nie przerabiał nigdy tak mocno AWXa (chyba) a jak zapytam CTV to mi powie że mi zrobi FMICa za marne 6 tys (albo i lepiej) :evil: więc wolę nie pytać ale widzę że każdy kto myśli o gróbszych przeróbkach AWXa i AVFa tylko czeka na pierwszego który to zrobi żeby mógł podpowiedzieć co i jak...

Chyba z tego forum nikt nie przerabiał jeszcze tematu większego IC ,a nie stety po programach są większe temp.

Pierwszy ruch i wskazówki byłyby mile widziane :wink:[br]Dopisany: 29 Maj 2007, 11:06 _________________________________________________Rzeczywiście coś to cytowanie mi też nie bangla :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i on by nie był lepszy ?? gdyby się dał u nas upchnąć ??

no to lepiej moim zdaniem zrobić kastoma za 2000zł....

a jak zapytam CTV to mi powie że mi zrobi FMICa za marne 6 tys (albo i lepiej)

myślę, że raczej potwierdzi te 2000zł.... Problemem jest raczej odległość :evil:

każdy kto myśli o grubszych przeróbkach AWXa i AVFa tylko czeka na pierwszego który to zrobi żeby mógł podpowiedzieć co i jak...

grubsze przeróbki wykonał właśnie ctv, ma FMICa

Rzeczywiście coś to cytowanie mi też nie bangla

działa... (pod profilem w defaultowej skórce masz ikonkę z zieloną strzałką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grubsze przeróbki wykonał właśnie ctv, ma FMICa

Ale nic na forum o tym niestety nie ma :cool: Nie mówie o jakimś fotostory, ale przykładowodo do AWX chlopaki taki fmic się mieści. Chyba to nie jest straszna tajemnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że każdy kto myśli o gróbszych przeróbkach AWXa i AVFa tylko czeka na pierwszego który to zrobi żeby mógł podpowiedzieć co i jak...

adamooo przeciez ma grubszega AWX/AVF'a, z tego co wiem ma FMIC'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamooo przeciez ma grubszega AWX/AVF'a, z tego co wiem ma FMIC'a

on ma po Matschke auto ? Bo on nie miał FMICa robionego zdaje się....

Niech adamoo się wypowie, może robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pre wysłałeś chłopakom linka do tego postu żeby się wypowiedzieli ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razem z Adamoo robiliśmy FMICa - samą chłodnice robiliśmy wawie na ul. Grojeckiej chłodnice Rosłoniec

orurowanie w el-tecu

ja placiłem 750 chłodnica i 1000 zeta orurowanie i montaż

adasio 750 za chłodnice i 1200 montaż

ceny podawane przez innych użytkowników forum np. 3 kafle to juz musi być mega/madafaka fmic :wink:

fmic.jpg

rozmiary o ile dobrze pamiętam 55 dł / 29 wysoki/ 6,8 gruby

zamiast bawić się w 2 smic zrobcie fmica - mniejsze zawirowania w układzie, lepsze chłodzenie[br]Dopisany: 29 Maj 2007, 12:16 _________________________________________________po samym wjeżdzie na hamownie moc podskoczyła w awxie o 8 KM bez dodatkowego strojenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja placiłem 750 chłodnica i 1000 zeta orurowanie i montaż

adasio 750 za chłodnice i 1200 montaż

rury Adasiowi też w tej cenie jak mniemam...

Jak czasowo to wyglądało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...