Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ALZ] Szarpanie na gazie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich,

Ostatnio przy większych mrozach (samochód stoi pod chmurką) pojawił się problem z jazdą na gazie.

Gdy samochód jest jeszcze zimny wszystko jest OK. Po przejechaniu paru kilometrów od uruchomienia przełancza się na gaz.

W dalszym ciągu wszystko OK. Po przejechaniu następnych paru kilometrów, gdy samochód zaczyna łapać temperaturę pojawia się szarpanie / przerywanie silnika.

Problem z wchodzeniem na wyższe obroty, brak mocy. Można to porównać do tzw szatkowania. Dodam że po przełączeniu na beznzynę wszystko wraca do normy.

Problem występuje jedynie na gazie i na mrozie. Jeżeli temperatura jest powyżej 0C problemu nie ma.

Proszę doradźcie co to może być?

Czy mogą to być np. świece lub przewody?

Opublikowano

jaką masz instalkę? zależy to od mrozu? było tak że było źle potem sie ociepliło i działało wszystko ok a potem mroz i znów? czy poprostu mróz złapał tak sie stało?

Opublikowano

którys zawór sie zacina

Opublikowano
  • Autor

Instalacja sekwencyjna.

Dokładnie, gdy nie ma mrozu wszystko działa OK. Problem występuje gdy tylko temp. spadnie kilka stopni poniżej 0 i samochód postoi dłuższy czas na mrozie. Gdy zaczyna szarpać przerzucam na beznzynę i jest OK.

którys zawór sie zacina

Co może być przyczyną? Daczego na benzynie jest OK a na gazie szatkuje?

Opublikowano

Instalacja sekwencyjna.

Dokładnie, gdy nie ma mrozu wszystko działa OK. Problem występuje gdy tylko temp. spadnie kilka stopni poniżej 0 i samochód postoi dłuższy czas na mrozie. Gdy zaczyna szarpać przerzucam na beznzynę i jest OK.

którys zawór sie zacina

Co może być przyczyną? Daczego na benzynie jest OK a na gazie szatkuje?

Co to za sekwencja ile km zrobiłes na niej i kolega miał na mysli zawór gazowy w butli albo parownik/zespół fitrujacy.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

może kable mają przebicie albo cewka

Opublikowano
  • Autor

Problem rozwiązany. Okazało się że wtryski gazu były zanieczyszczone (jeden w ogóle już nie działał).

Gazownik powiedział że przebiegi na wtryskach to ok. 40.000km. Ja przejechałem 53.000km.

Wymiana wtrysków, filtrów i ustawienie kosztowała w sumie 160zł.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.