Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki aparat - lustrzanka cyfrowa


Rekomendowane odpowiedzi

Wandej, 300mm to jest 6x blizej niz 50mm. Zobacz strone optyczne.pl, tam sa testy i na koncu zdjecia przykladowe. Czesto jak sa obiektywy 18-200 czy 18-250 to na poczatku podaja zdjecia porownawcze jak obraz sie przybliza. Mozesz tez na necie znalezc symulatory bo widzialem takie flashowe ze sobie suwakiem zmieniasz ogniskowa ale to byly anglojezyczne stronki. Wszystko do znalezienia w google. 50mm to ogniskowa oka. Wszystko powyzej to obraz przyblizony, ponizej oddalony ale kat widzenia coraz szerszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta dyskusja przybiera co raz ciekawszy poziom :facepalm: peju miejscami piszesz wierutne bzdury,zaniżanie ISO w dół to miało sens w przypadku pierwszych lustrzanek cyfrowych gdzie szumi pojawiały się bardzo wcześnie,we współczesnych dzisiejszych lustrzankach mam ustawiać ISO najniższe po co? skoro szumi pojawiają się np: dopiero w okolicy 6400 i najbardziej widoczne są dopiero na wycinku zdjęcia czyli cropie.Moim zdaniem każdy musi sam potestować swój sprzęt i zobaczyć kiedy szumi.Nie wspomnę już że są lustrzanki gdzie jakiekolwiek szumy pojawiają sie na cropie dopiero przy 51200,żeby była jasność podnoszenie wartości ISO ma sens w słabych warunkach oświetleniowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZENEKVRANZ pokaż mi aparat entry level, który nie szumi przy iso 3200:whistling: Tylko chciałbym zobaczyć RAW prosto z puszki, a nie wywołany i odszumiony jpeg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:siema:

Panowie co myślicie o tym aparacie, dziewczyna jest nim "zajawiona" można powiedzieć, czy to dobry aparat dla amatora na początek, myślę jej z prezentować w Kwietniu taki model albo przed wakacjami, czy warto czy może coś innego.

Test Sony Alpha SLT-A58 - Wstęp - Test aparatu - Optyczne.pl

Aparaty to nie moja dziedzina jak telefony więc dużo tutaj nie ogarniam rzeczy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZENEKVRANZ pokaż mi aparat entry level, który nie szumi przy iso 3200:whistling: Tylko chciałbym zobaczyć RAW prosto z puszki, a nie wywołany i odszumiony jpeg.
no to błysnąłeś jak sardyna w oleju,poczytaj troche i nie powielaj debilnych opinii Test Nikon Df - Szumy i jakość obrazu w RAW - Test aparatu - Optyczne.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZENEKVRANZ pokaż mi aparat entry level, który nie szumi przy iso 3200:whistling: Tylko chciałbym zobaczyć RAW prosto z puszki, a nie wywołany i odszumiony jpeg.
no to błysnąłeś jak sardyna w oleju,poczytaj troche i nie powielaj debilnych opinii Test Nikon Df - Szumy i jakość obrazu w RAW - Test aparatu - Optyczne.pl

Z doświadczenia wiem, że ludzi na twoim poziomie się po prostu olewa.

by Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZENEKVRANZ pokaż mi aparat entry level, który nie szumi przy iso 3200:whistling: Tylko chciałbym zobaczyć RAW prosto z puszki, a nie wywołany i odszumiony jpeg.
no to błysnąłeś jak sardyna w oleju,poczytaj troche i nie powielaj debilnych opinii Test Nikon Df - Szumy i jakość obrazu w RAW - Test aparatu - Optyczne.pl

by Note 2

bardzo merytoryczna i fachowa odpowiedź,zapewne mój link niewiele ci mówi stąd pewnie te nerwy,słuchajcie dalej bożyszcze peja bo któż jak on ogarnia temat foto :facepalm:

propo doswiadczenia,to widzę u ciebie totalny jego brak w rozmowie o tematyce foto :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo merytoryczna i fachowa odpowiedź,zapewne mój link niewiele ci mówi stąd pewnie te nerwy

Nerwy? Człowiek który nie widzi różnicy między Nikonem D4/DF, a d5100 nie jest w stanie mnie zdenerwować. Co najwyżej rozbawić:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poćwicz czytanie. Jak już to zrobisz, to zamiast w google wpisywać "najdroższy nikon" wrzuć hasło "pokora".

Tyle w twoją stronę, bo jak to mówią pokonasz mnie doświadczeniem (i nie mam na myśli foto):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZENEKVRANZ, wparowales w temat jakbys spadl prosto z ksiezyca, w dodatku tak sie napompowales ze ci zaraz zylka peknie. A co wiecej jeszcze sapiesz do kazdego co sie odezwie. Spokojnie, dobra? Takimi wypowiedziami tylko zanizasz poziom dyskusji do totalnej zenady i robisz z watku przedszkole. Masz inne zdanie, widzisz ze ktos sie myli to przedstaw swoje argumenty w rozsadny sposob a ludzie beda cie sluchac. Tak to tylko wzbudziles szyderczy usmiech na mojej twarzy. Wracajac do tematu w ktorym mimo prob wymadrzania sie, w ogole sie nie odnalazles, nie mowimy o lustrzankach tylko o kompaktach z najmniejsza matryca. Tam byl poruszony ten temat a ty dalej bedziesz przedstawiac sample moze jeszcze z D4? :grin:

Druga sprawa, choc sie zgodze ztoba ze iso w lustrach jest coraz lepsze to mimo to nic sie nie zmienia w zasadzie by w miare mozliwosci ustawiac je mniejsze. Skoro sie juz tak wzbiles na wyzyny wiedzy o sprzecie, to wyjasnij wszystkim ktorzy byli w bledzie, po co w nowym nikon d4 jest iso 100 rozszerzone w dol do odpowiednika iso50? No na cholere? Nie moga od razu robic jako minimum iso6400 az do iso1000000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZENEKVRANZ, wparowales w temat jakbys spadl prosto z ksiezyca, w dodatku tak sie napompowales ze ci zaraz zylka peknie. A co wiecej jeszcze sapiesz do kazdego co sie odezwie. Spokojnie, dobra? Takimi wypowiedziami tylko zanizasz poziom dyskusji do totalnej zenady i robisz z watku przedszkole. Masz inne zdanie, widzisz ze ktos sie myli to przedstaw swoje argumenty w rozsadny sposob a ludzie beda cie sluchac. Tak to tylko wzbudziles szyderczy usmiech na mojej twarzy. Wracajac do tematu w ktorym mimo prob wymadrzania sie, w ogole sie nie odnalazles, nie mowimy o lustrzankach tylko o kompaktach z najmniejsza matryca. Tam byl poruszony ten temat a ty dalej bedziesz przedstawiac sample moze jeszcze z D4? :grin:

Druga sprawa, choc sie zgodze ztoba ze iso w lustrach jest coraz lepsze to mimo to nic sie nie zmienia w zasadzie by w miare mozliwosci ustawiac je mniejsze. Skoro sie juz tak wzbiles na wyzyny wiedzy o sprzecie, to wyjasnij wszystkim ktorzy byli w bledzie, po co w nowym nikon d4 jest iso 100 rozszerzone w dol do odpowiednika iso50? No na cholere? Nie moga od razu robic jako minimum iso6400 az do iso1000000?

żyła to tobie raczej już pękła,pytanie w twoją stronę po co nikon w modelu D4S zastosował iso rozszerzone do poziomu 409600??? pisałem że duże wartości ISO są użyteczne przy słabym oświetleniu ale wg ciebie zawsze ISO ma być niskie bo tak cię uczyli na kursach foto :facepalm:

---------- Post dopisany at 16:48 ---------- Poprzedni post napisany at 16:37 ----------

pewnie szukasz w necie czy to prawda,tak takie ma rozbudowane ISO D4S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes tym typem ludzi co dopiero kupili nikona i sciagneli photoshopa. Nie odpowiedziales na pytanie po co iso50. Tenajwyzsze iso to sa chwyty marketingowe i tzw wyscig zbrojen producentow aparatow. Ja robie zdjecia na imprezach gdzie uzywam tylko 800ni 1600 i jakbym mogl to i wyzsze bym stosowal. Ale sa dziedziny i sytuacje gdzie iso stosujemy jak najmniejsze i nie musi byc to juz iso100 tylko np 400. Jest cos takiego jak fotografia reklamowa, wielkoformatowa oraz postprocessing w ktorego trakcie wszystkie szumy wychodza na jaw, nawet te niewidoczne, hdry. Nie wspominajac o tym ze wraz ze wzrostem iso spada ilosc szczegolow a brak szumow zwiazane jest z programowym odszumianiem ktore tez ma na to wplyw. Powiedz jeszcze jakie iso stosujemy w studio foto. Powiedz ze iso3200 oraz 6400 i niech sie pod tym podpisze choc co drugi zawodowy fotograf a bede ci bil poklony. I ostatnie pytanie na ktore nie odpowiedziales wiec ponawiam. Jak te twoje brednie o najwiekszym iso maja sie do kompaktow. Rozmowa byla o hybrydzie fuji o fotografowaniu przy niskim iso. A ty nagle wyskakujesz z iso w lustrach. Co ma piernik do wiatraka? Sluchamy, jakie sa twoje odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf_kk,

to nie jest obiektyw do tego aparatu tylko pod pelna klatke. nie wprowadzaj ludzi w blad. ktos kto sie nie zna i potrzebuje obiektywow uniwersalnych bedzie potrzebowal tez szeroki kat. jego odpowiednikiem dla aparatow z matrycami aps-c jest tamron 17-50/2.8

Gratuluje że przeczytałeś drugie zdanie z tego testu:grin:

Test Tamron SP AF 28-75 mm f/2.8 XR Di LD Aspherical (IF) MACRO - Wstęp - Test obiektywu - Optyczne.pl

Nie znam sformułowania że jakiś obiektyw nadaje się tylko do jednego typu klatki:facepalm:

Odnośnie Twojej wypowiedzi- nie wprowadzam nikogo w błąd...Użytkowałem ten obiektyw i złego słowa nie powiem. Mi szerokiego kąta nie brakowało bo nie robiłem zdjęć w ciasnych pomieszczeniach itp.

A tekst, że obiektyw nadaje się tylko pod pełną klatkę świadczy tylko o tym, że jesteś bardzo subiektywny co do sugerowania zakupu konkretnego obiektywu:wink:

Zgodzę, się że szkło kitowe np 18-55 jest ok jezeli chodzi o ogniskowa , ale najlepiej mieć do tego jakiś spacerzoom.

Wg mnie obiektyw 70-300 jest bezużyteczny, a dla Ciebie może być idealny:wink: I jak ktoś się nie zna to lepiej żeby poszedł do rtv agd zobaczyć co mu bardziej leży a nie sugerować się czyjąś subiektywną opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf_kk nie polecasz sprzetu dla siebie. Zastanowiles sie nad tym co wciskasz? Normalnie rozwalaja na lopatki tlumaczenia "ja nie potrzebuje to nie uzywam". Szeroki kat to podstawa. Taki obiektyw musi byc wybrany SWIADOMIE. A nie wkopiesz kogos a potemten zrobi mine jakby mu ktos do owsianki nasral bo nie tego sie spodziewal. Ten tamron jest ok ale nie pod ten aparat i nie dla amatora/poczatkujacego. Zreszta nie wiem co chcesz skoro opcja ktora polecalem tamron 17-50/2.8 tez jest dobra. Obiektywy 18-55 i 55-200 czy 70-300 to sa zabawki na sam poczatek. Dzieki nim czlowiek poznaje cale mozliwosci i sprzet i potem kupuje badz wyrabia sobie zdanie ze 70-300 niepotrzebny, 24-70 jest w sam raz a jeszcze inny szukac bedzie sigmy 10-20. Nie jestem gosciem ze sztywnymi zasadami ale innaczej wybieram sprzet dla siebie a innaczej innym. Przede wszystkim trzeba wyczuc kim sa i czego szukaja. A kazdy kto sie w ogole nie zna bedzie rozczarowany brakiem uniwersalnosci tj szeroki kat, tele itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze odnoszę wrażenie że ktoś tu się niepotrzebnie spina:wink: Po drugie nikomu niczego nie wciskam, tylko dziele się swoimi poglądami. Po trzecie, masz rację- Twoja opcja też jest dobra, a nawet lepsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, po prostu celowo pisalem ze obiektyw jest pod pelna klatke. Zwroc uwage i przelicz sobie przez crop jaki bedzie kat widzenia dla 28mm. Dla canona gdzie mamy 1.6 to juz bedzie praktycznie jak tele. Dla pozostalych rownie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes tym typem ludzi co dopiero kupili nikona i sciagneli photoshopa. Nie odpowiedziales na pytanie po co iso50. Tenajwyzsze iso to sa chwyty marketingowe i tzw wyscig zbrojen producentow aparatow. Ja robie zdjecia na imprezach gdzie uzywam tylko 800ni 1600 i jakbym mogl to i wyzsze bym stosowal. Ale sa dziedziny i sytuacje gdzie iso stosujemy jak najmniejsze i nie musi byc to juz iso100 tylko np 400. Jest cos takiego jak fotografia reklamowa, wielkoformatowa oraz postprocessing w ktorego trakcie wszystkie szumy wychodza na jaw, nawet te niewidoczne, hdry. Nie wspominajac o tym ze wraz ze wzrostem iso spada ilosc szczegolow a brak szumow zwiazane jest z programowym odszumianiem ktore tez ma na to wplyw. Powiedz jeszcze jakie iso stosujemy w studio foto. Powiedz ze iso3200 oraz 6400 i niech sie pod tym podpisze choc co drugi zawodowy fotograf a bede ci bil poklony. I ostatnie pytanie na ktore nie odpowiedziales wiec ponawiam. Jak te twoje brednie o najwiekszym iso maja sie do kompaktow. Rozmowa byla o hybrydzie fuji o fotografowaniu przy niskim iso. A ty nagle wyskakujesz z iso w lustrach. Co ma piernik do wiatraka? Sluchamy, jakie sa twoje odpowiedzi.
oj znaffca fotografii ty na prawdę nie wiesz czemu służy wysokie ISO i po co nowe zarówno kompakty i lustrzanki mają te wartości przesuwane sukcesywnie w górę?? jak juz pisałem wyższe wartości ISO są stosowane i mają sens w słabych warunkach oświetleniowych,ktoś lubi foto w świetle zastanym jak np:ja,więc po co wyjeżdżasz z warunkami panującymi w studio-to są najprostsze fotki do wykonania,stałe żródło światła,każdy kretyn to wykona bez problemu.Odnoszę wrażenie że jesli rozmowa jest o zastosowaniu wysokiego ISO a ty piszesz o warunkach w studio to na prawdę nie ogarniasz tematyki do końca,no cóż przecież każdy ślubiarz to Fotograf i Zawodowiec hehehehe i Profesjonalista i wogóle czy już po co jest ISO w aparatach o wartościach 50,100 czy 200??? bo tak debilnego pytania dawno nie słyszałem.A tak marginesie poczytaj o sony RX1r i pora się doszkolić odnośnie kompaktów,wypisujesz różne herezje bo zatrzymałeś się w miejscu,ucz dalej forumowiczów tym co wyniosłeś z kursów.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanko chce kupić lustrzankę i sie zastanawiam nad nikon d7000 to jest dobry wybór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...