Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Buczenie silnika przy obrotach 1200 - 1600


mpg84

Rekomendowane odpowiedzi

Mój ADR jak jest zimny to chodzi też jak diesel i jak by miał dziurawy tłumik dopiero jak się rozgrzeje wszystko jest ok .Te silniki chyba tak mają :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ADR jak jest zimny to chodzi też jak diesel

No raczej to nie jest normalne. Mój jak postoi całą noc na zimnie to przez jakieś 2-3 sekundy po odpaleniu chodzi głośno, zanim wszędzie olej nie dopłynie. Później cichnie, i tak być powinno. Jeśli twój chodzi jak diesel do momentu nagrzania to raczej masz coś nie tak z układem smarowania (zły olej, słabe ciśnienie, słabe "szklanki" itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też mam taki problem i nawet poduchy wymienione pod silnikiem i nic to nie dało.

Myślisz, że plecionka może być powodem takiego buczenia bądź drżenia auta przy wchodzeniu na obroty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem niby oryginalny tłumik końcowy do audi i tak też wyglądał po czym go zamontowałem w autku i co się okazało, że troszkę nie pasuje długość rury (niewiele),żeby połączyć go do środkowego tłumika i musiałem troche je do siebie przyciąnąć i się udało. Tyle, że teraz ten końcowy ma strasznie wyciągnięty wieszak(tak że rura prawie dotyka belki) czyli wychodzi na to jakby całoć się trzymała tylko na końcowym tłumiku.

Czy to może być przyczyną jakiś drgań albo buczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, bo nie mam dostępu do kanału. Próbowałem tylko na lewarku lekko podnieść układ wydechowy w okolicy środkowego tłumika ale to nic nie dało. Obawiam się, że to dwu mas ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...