Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Buczenie silnika przy obrotach 1200 - 1600

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mam taki problem, że jak puszczam gaz na luzie lub przy wciśniętym sprzęgle, to w zakresie 1200 - 1600 coś zaczyna buczeć, wyć, czy jak to tam nazwać ;p

Na biegu nie wiem, czy występuje to zjawisko, bo staram się tak nisko nie schodzić z obrotami.

Ostatnio jak stałem na parkingu i wcisnąłem lekko gaz, tak żeby miał te 1200 - 1600 obrotów też wył, dopóki nie dodałem więcej gazu lub go nie puściłem...

Wiecie co to może być ??? :kox:[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 21:38_________________________________________________Sprawdziłem na biegu.

Tak samo...

Opublikowano

Witam.

Mam taki problem, że jak puszczam gaz na luzie lub przy wciśniętym sprzęgle, to w zakresie 1200 - 1600 coś zaczyna buczeć, wyć, czy jak to tam nazwać ;p

Na biegu nie wiem, czy występuje to zjawisko, bo staram się tak nisko nie schodzić z obrotami.

Ostatnio jak stałem na parkingu i wcisnąłem lekko gaz, tak żeby miał te 1200 - 1600 obrotów też wył, dopóki nie dodałem więcej gazu lub go nie puściłem...

Wiecie co to może być ??? :kox:[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 21:38_________________________________________________Sprawdziłem na biegu.

Tak samo...

ale to przyjemny dźwięk?? Bo ADR tak ma że jak schodzi z obrotów to w pewnym zakresie ładnie mruczy :naughty:Albo po prostu tłumik :mysli:

Opublikowano

moze wydech?

Opublikowano
  • Autor

To jest taki dźwięk, jak w niektórych samochodach przy cofaniu z większą prędkością ( zwłaszcza polonezach ;p )

Opublikowano

To jest taki dźwięk, jak w niektórych samochodach przy cofaniu z większą prędkością ( zwłaszcza polonezach ;p )

nie każdy jeździł polonezem :bag: Ja bym stawiał jednak na jakąś nieszczelność w wydechu :mysli:

Opublikowano

ciezko powiedziec :mysli: moze nagraj ten dzwiek

Opublikowano

mi tak świszczy po wymianie rozrządu fajny dzwięk :kox:

może to być rolka albo napinacz kiedy robiłeś rozrząd :)

Opublikowano
  • Autor

też tak mi się wydaje, że to rolka albo napinacz,

Poprzedni właściciel wymieniał przy 175 tys. teraz jest 197 tys., ale pewnie założył nowy pasek na mocno zużyte rolki.

Wczoraj zauważyłem ciekawe zjawisko po zaparkowaniu ( 5 minut wjeżdżania w zaspę ) silnik cykał jak diesel ;]

dosłownie robił cyk cyk cyk cyk.... :kox:

Opublikowano

to może być zawór koło przepływki on tak cyka

Opublikowano

albo kompensatory luzu zaworowego...

Opublikowano

sprawdz oslone na kolektorze

Opublikowano
  • Autor

O rzesz ku... ja pie... .

:wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

sprawdziłem poziom oleju 0 0 0 0 nulllllllllllllll !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wczoraj słyszałem jak o coś zawadziłem, ale żeby aż miska poszła...

Ta pier... kontrolka od ciśnienia oleju nawet się nie zaświeciła !!!!!

Teraz już wiem dlaczego jak diesel pracuje...

co o tym myślicie kontrolka nie działa, czy może jakimś cudem ciśnienie oleju było jeszcze w granicach normy ???

pewnie silnik do wymiany... :confused4:

Opublikowano

kontrolka to tylko kontrolka może nie będzie tak źle :confused4:

Opublikowano

A czy przy przekręceniu kluczyka w stacyjce kontrolka od oleju świeciła ci się?

Opublikowano
  • Autor

Jakby się nie świeciała przy odpalaniu, to bym nie pisał bo jasna sprawa, że nie działa.

W każdym razie będe pisał co i jak.

Niedługo wszystko się wyjaśni.

Jak będzie ok po naprawie miski i zalaniu nowego oleju to oto mój rekord jazdy bez oleju --> 15 km <--

ktoś staje do walki w tych zawodach ?? :decayed:

Słyszałem o przypadkach, że silnik stawał i po zalaniu olejem wszystko wracało do normy. U mnie silnik normalnie odpalał więc jestem dobrej myśli.

Nadzieja jest matką głupich ;p

Opublikowano

będzie dobrze :good: ale buczenie było :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

Jest już wstępna diagnoza po wycieku oleju.

Jak na razie wszystko ok, silnik przestał klekotać ;)

Zoboczymy za jakiś czas, czy nie bierze oleju.

Opublikowano

nie powinien ile ci to kosztowało :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.