Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHH] Problemy z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pytanko do doświadczonych,przyjechałem swoją a4 z Polski do Norwegii z fajnych -6 do temperatur rzędu -20 -22 stopnie.No i zaczął się cyrk.Wpierw rozruch,na pewno nie akumulator bo ten mam nowy i rozrusznik też po regulacji a nie chce odpalać,muszę go meczyć po 20 min raz za razem pompując go gazem i w końcu odpala.Mam dwa podejrzenia polskie paliwo+niskie temperatury = wytrącenie parafiny?lub świece żarowe.i druga przypadłość,nie gasną światła mijania po wyjęciu kluczyka za stacyjki,muszę wyciągać bezpiecznik,spotkał się ktoś z czymś takim?Dzięki za pomoc

Opublikowano

1.Paliwo-parafina

2.Przekażnik-zwarte styki -wymień go

Opublikowano
  • Autor

okej jutro(jeśli odpali) podskoczę zalać go norweskim paliwem zimowym i zobaczymy czy będzie normalnie odpalał,tragedią jest to że nie mam garażu i stoi bidulek na -20 na dworzu ; ;(

Opublikowano

ja wymieniłem świece i przy - 17 pali od dotyku + ustawiłem kont wtrysku na pompie na 49.

Zanim wymieniłem świece palił za 4 razem i ciężko a teraz super. Spróbuj koszt świec to 100 zł

Opublikowano

Możesz dolać trochę benzyny, na zbiornik 0,6-0,7 litra. Znacząco ułatwia rozruch w takich mrozach bez szkody dla silnika. Dodam, że Opel kiedyś w swojej instrukcji dla silnika isuzu(1,7DTi)zalecał dolewanie benzyny do paliwa w okresach silnych mrozów. Kolejny powód dla którego masz utrudniony rozruch to zbyt mała dawka paliwa i kąt wtrysku.

Opublikowano

Nie odpalaj na siłe,bo uszkodzisz pompę wtryskową.

Wprowadz auto do ciepłego garażu,niech ropa i filtr dojdzie do siebie i wlej dodatek do paliwa

żeby się parafina nie wytrącała.

Opublikowano
  • Autor

no właśnie z garażem to tu mam problem,koszt świec też nie będzie taki tani bo 100 zł w przeliczeniu to tutaj sztuka kosztuje takie ceny kanalie mają :thumbdown: mechanik to też swoje liczy za powiedzenie dzień dobry.rok temu 1,5 tyś zł kosztowała mnie sama wymiana przegubu+część.A wracając do opisanego wcześniej problemu ze światłami,po wyjęciu bezpiecznika i włożeniu go po jakichś 15 minutach światła juz się nie świecą ciągle i przełącznikiem jak ruszam to działają,po odpaleniuu silnika wciąz są na mijaniach i nie gasną,Może to od mrozu powariował?dzięki wszystkim za pomoc :notworthy:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.