Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Problemy z odpalaniem


cziz82

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do doświadczonych,przyjechałem swoją a4 z Polski do Norwegii z fajnych -6 do temperatur rzędu -20 -22 stopnie.No i zaczął się cyrk.Wpierw rozruch,na pewno nie akumulator bo ten mam nowy i rozrusznik też po regulacji a nie chce odpalać,muszę go meczyć po 20 min raz za razem pompując go gazem i w końcu odpala.Mam dwa podejrzenia polskie paliwo+niskie temperatury = wytrącenie parafiny?lub świece żarowe.i druga przypadłość,nie gasną światła mijania po wyjęciu kluczyka za stacyjki,muszę wyciągać bezpiecznik,spotkał się ktoś z czymś takim?Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dolać trochę benzyny, na zbiornik 0,6-0,7 litra. Znacząco ułatwia rozruch w takich mrozach bez szkody dla silnika. Dodam, że Opel kiedyś w swojej instrukcji dla silnika isuzu(1,7DTi)zalecał dolewanie benzyny do paliwa w okresach silnych mrozów. Kolejny powód dla którego masz utrudniony rozruch to zbyt mała dawka paliwa i kąt wtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z garażem to tu mam problem,koszt świec też nie będzie taki tani bo 100 zł w przeliczeniu to tutaj sztuka kosztuje takie ceny kanalie mają :thumbdown: mechanik to też swoje liczy za powiedzenie dzień dobry.rok temu 1,5 tyś zł kosztowała mnie sama wymiana przegubu+część.A wracając do opisanego wcześniej problemu ze światłami,po wyjęciu bezpiecznika i włożeniu go po jakichś 15 minutach światła juz się nie świecą ciągle i przełącznikiem jak ruszam to działają,po odpaleniuu silnika wciąz są na mijaniach i nie gasną,Może to od mrozu powariował?dzięki wszystkim za pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...