Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Dziwny dźwięk dochodzi z tyłu, co to może być?


adigawi

Rekomendowane odpowiedzi

witam, ostatnio zauważyłem że coś mi zaczęło szumieć z tyłu auta: dźwięk ten jest najbardziej słyszalny przy ok 50km/h, niezależnie od tego czy jadę prosto czy skręcam... nie jest to typowe huczenie czy szum jak to przy łożyskach bywa, raczej dźwięk bym porównał do takiego który wywołałaby opona z bieżnikiem całkowicie poprzecznym...( oczywiście wadę opon wykluczam gdyż ten sam dźwięk słychać tez przy jeździe po śniegu ). czy możliwe że to most? olej w moście był zmieniany jakiś czas temu...! wycieków raczej nie ma. chyba że łożyska też potrafią w ten sposób hałasować. może ktoś spotkał się już z takimi objawami? czekam na porady i pomysły... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie wszedłem na forum bo mam podobny problem i też myślałem o tylnym wale napędowym (kłatro). Coś mi się poci przy tylnym wale napędowym i myślałem ze to może być przyczyną ale w serwisie powiedzieli że b.lekko się poci i że to raczej nie powinno mieć wpływu. W każdym razie będę chciał wymienić uszczelnienie przy tylnym wale napędowym coby być pewnym w 100% że tam się nic nie dzieje (wszakże to jedno z najważniejszych w tym samochodzie coby kłatro działało jak należy i jak najdłużej). Może ktoś ma wiedzę na temat co warto tam wymienić, ile to może kosztować i w razie czego polecić dobry zakład we Wrocławiu lub okolicach (np. kotlina Kłodzka)?

Co do wycia łożysk to z tego co pamiętam można to sprawdzić przy szybkim ruszaniu, hamowaniu - jak łożysko jest padnięte to wtedy nie powinno hałasować. Jak piszę bzdury to proszę mnie poprawić za co z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... ciekawe.

W sumie to z kłami na tym forum mało osób miało do czynienia (kłatro)

jakbyś miał quattro to może koledzy by mieli większą wiedze... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze macie juz tarcze hamulcowe w kiepskim stanie(czuc pod palcem ze nie sa głądkie) i klocek nie wraca tak jak powienien i od tego jest szum??Bo u mnie własnie tak jest :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze macie juz tarcze hamulcowe w kiepskim stanie(czuc pod palcem ze nie sa głądkie) i klocek nie wraca tak jak powienien i od tego jest szum??Bo u mnie własnie tak jest :wink4:

mogą hamulce szumieć :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze macie juz tarcze hamulcowe w kiepskim stanie(czuc pod palcem ze nie sa głądkie) i klocek nie wraca tak jak powienien i od tego jest szum??Bo u mnie własnie tak jest :wink4:

mogą hamulce szumieć :good:

No mi od tego szumi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumi to w waszych zakutych łbach :polew:

:wtf::bicz: Vario chyba kapke za daleko sie posunąłeś :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm .... hamulce raczej nie - wymienione klocki jakieś 20kkm temu i nie ma szans żeby tak szybko się zjechały, tarcze też mają ok 50kkm i wyglądają dobrze. Oczywiście przyjrzę się temu jeszcze dokładniej ale na moje nie ma szans aby to było tak łatwo :wink4:

proszę o więcej sugestii, może ktoś, może coś ... jak wiadomo nic nie boli tak jak chora "krówka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja również mam podobny problem. Powyżej 75 km/h zaczyna mi szumieć/buczeć. Klocki i tarcze raczej odpadają, bo wymieniałem jakieś 12 kkm temu. Zastanawiam się czy to nie zimówki hałasują aczkolwiek w tamtym roku tego nie słyszałem. Obawiam się, że to łożysko - kiedyś miałem ten problem w przednim kole (było uderzone) z tym, że na zakrętach 2 razy głośniej było słyszalne... a tu nie. Poczekam do wymiany na letnie oponki - jeśli dalej to będzie słychać to wizyta u mechanika niezbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie podobne problemy wyje z tyłu auta z tym ze dzwiek dochodzi bardziej z tylnego koła prawego ,dzis byłem u mechanika stwierdził po ogledzinach ze to najprawdopodobniej łozysko . Za tydzien bede wymieniał napisze co i jak.

jak ktos juz cos wie niech pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie... otóż w moim przypadku okazało się łożysko..... a najlepszy jest powód dlaczego było takie raczej mechaniczne grzechotanie a nie typowe wycie jak to w łożyskach bywa: w zakładzie pokrecili kolem troche i stwierdzili ze nie na 100% ale chyba łożysko, po czym mechanik sie mnie zapytał czy czasami gdzieś mnie nie wyrzuciło bokiem na krawężnik ostatnimi czasy ..?!?! a ja sobie myśle- hmmm, no jasne zima jest bokiem sie troszke lata, jasne że jakiś czas temu przyfutrowałem akurat tym kołem które było podejrzane w krawężnik, no i łożysko poszłoooooo...

łożysko wymienione, autko śmiga że az miło...:] pozdrowionka dla wszystkich, i dzieki za sugestie..:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy napisze co kupilem i jak po wymianie , wizyta u mechanika we wtorek

pozdr.[br]Dopisany: 06 Marzec 2010, 12:47_________________________________________________Witam

zapodalem lozysko SKF koszt 150 + koszt wymiany 80

pomoglo ,juz nic nie wyje autko chodzi ok

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak samo jak kolega wyżej tylko że łożysko 103pln ale za to robocizna 100pln. Przy okazji się dowiedziałem ze drugie też mnie czeka w bliższej przyszłości ...

pozdrawiam współgalerników !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...