Skocz do zawartości
IGNOROWANY

błedne wskazania temperatury na liczniku


dareko

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z wskazaniem temperatury na liczniku (dochodzi do ok 63C przy czym na klimatroniku kod 51 ładnie,rowno sie rozgrzewa i podnosi sie do 90 ) po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu temperatura wzrasta na liczniku prawie do 90C klimtronik wskazuje taka sama temperature na jakiej zatrzymam pojazd

czego moze byc to przyczyna

uzupełnij profil

temat naprawdę szeroko poruszany na forum - zamykam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij profil bo niewiadomo o jakie auto chodzi :bicz:[br]Dopisany: 30 Maj 2007, 18:06 _________________________________________________sprawdz kanał 49, po 2 lifcie tam była wskazywana tem plynu chłodzącego, a 51 to była temp "motoru"

Wpierw Uzupełnij profil, tu nie ma jasnowidzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no u mnie podobnie, pisałem o tym nawet w wątku "termostat" i jednak ludzie radzą mi sprawwdzić właśnie ten termostat.

U mnie jak są wahania to spada jedynie w dół-zdarza się ponad 60 stopni a najczesciej 70-80. Nigdy nie było wahań w górę a b.często trzyma mi te wymagane 90 stopni. Więc już sam nie wiem.

Co do zegarów to mechanik sprawdził je kompem i mówi że są OK ale że był na nich jakiś błąd który wykasował. Tyle że po tym wykasowaniu licznik ciagle leci w dół.

Aha, nie mam klimatronica więc nie mogę sprawdzić Twoim sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z wskazaniem temperatury na liczniku (dochodzi do ok 63C przy czym na klimatroniku kod 51 ładnie,rowno sie rozgrzewa i podnosi sie do 90 ) po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu temperatura wzrasta na liczniku prawie do 90C klimtronik wskazuje taka sama temperature na jakiej zatrzymam pojazd

czego moze byc to przyczyna

Wina lezy po stronie termostatu albo, czujnika temperatury, ja mialem takie same objawy tenperatura podczas jazdy na klimatroniku kanal 49, wynosila od 70- 77 st, na zegarze wynosila okolo 85st, po zatrzymaniu sie i ponownym zapaleniu auta na budziku 90 na klimatroniku tez. Temperature 90st na budziku mialem tylko stojac w korku przez jakies 6 minut, ale po wypadnieciu na trase znowu opadala do 77, ze by na klimatroniku miec 90 to stalem jakies 15 minut z malymi podjazdami. Wymienilem termostat i czujnik tenperatury i wszystko gra. Dodam ze termostat orginalny z ASO cena 110 zl .

tu macie wszystko na te tematy http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=4535&highlight=termostat+remperatura

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=4411

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...