Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Samoczynne otwieranie się bagażnika w czasie jazdy


juras0076

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwiązanie Problemu.

Miałem ten sam problem do dziś. Przez kilka dni klapa sama się otwierała, lub próbowała otworzyc, natomiast jak sam chciałem to zrobić nei działo się nic. Przy odpalaniu silnika bagażnik się otwierał, zaczałem sie nad tm zastanawiac i wpadłem na pomysł, że przy odpalaniu prąd w przewodach moze byc chwilowo "mocniejszy" i dlatego sie otwiera.

Pod wpływem temperatury (niskiej) lub po prostu pogody dostaje sie wilgoś, skrapla sie od strony wewnetrznej pod tym podbiciem klapy woda.

Dzieki niej styki przestaja miec dobre polaczenie.

Postanowiłem z tym powalczyć. zaopatrzyłem się w Wd40 (dobre na wszystko tongue), śrubokręt, kombinerki oraz piwo.

trzeba zdac obicie klapy (pokrywe) jest ona przymocowana na blaszkowych wpustach-zatrzaskach (odskakuje po mocniejszym szarpnięciu w miejscu zatrzasku, trzeba jednakj uwazac lub podwazyc śrubokrętem ) jest ich chyba 8, cztrey blisko narożników i 4 blizej srodka.

Problem tkwi w tym, iż idzie wiązka kabelków dochodzi do centrum klapu pod szybą i rozgałezia się to do wycieraczki to coś tam ale dwa idą do zamka otwierania klapy toz nad rejestracją.

kabelki te są zakończone małymi kostkami, trzeba te kostki wypiąć i oczyścić kostkę oraz jej żeńskie wejście w klapie.

Tam się coś utlenia czy jakoś tak i widać nawet nalot zielonkawy.

Po oczyszczeniu chodzi jak złoto!

Oczywiście czyścimy wd40 smiley

teraz moge sie cieszyc działającymi przyciskami.

Pozdrawiam wszystkich i zachecam do naprawy, trwa to ok 15-30 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche odswierze , problem tyczy sie sedana polifta

dzisiaj po nocy deszczu , podczas jazdy czy na postoju bagaznik sam sie otwiera, słychac ja centralny w bagazniku pracuje kilka razy po czym ustaje, ogólnie jak przestaje wariowac to wszystko dziala, otwieranie, zamykanie z pilota czy samo otwieranie z kluczyka

jeszcze nie vagowałem z braku czasu, ale widze czytajac to co wyzej ze wilgoc mogla sie dostac do zamka??

---------- Post dopisany at 12:27 ---------- Poprzedni post napisany at 12:27 ----------

troche odswierze , problem tyczy sie sedana polifta

dzisiaj po nocy deszczu , podczas jazdy czy na postoju bagaznik sam sie otwiera, słychac ja centralny w bagazniku pracuje kilka razy po czym ustaje, ogólnie jak przestaje wariowac to wszystko dziala, otwieranie, zamykanie z pilota czy samo otwieranie z kluczyka

jeszcze nie vagowałem z braku czasu, ale widze czytajac to co wyzej ze wilgoc mogla sie dostac do zamka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się w polifcie Avancie też bagażnik sam otwierał do czasu aż wymieniłem dwa podnośniki klapy na nowe ( koszt 2szt. około 50zł) . Po wymianie mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...