[ALL B5] Samoczynne otwieranie się bagażnika w czasie jazdy

juras0076

:hi:

Witajcie Chłopaki

A4 Szacunek dla wszystkich!!!!!!!!! :cool1:

Tak jak w temacie.Często otwiera mi sie podczas jazdy lub na postoju bagażnik.

Dodam że mam polifta avanta i otwieranie jest elektryczne, tak jakby ktoś naciskał podczas jazdy klameczkę z tył,,często otwarcie jest kilku krotne z 2-3 razy po sobie w odstępach kilkusekundowych.

Musze zatrzymywać auto i i czesto 2-3 razy klapną żeby się to uspokoiło :disgust:

Często tez podczas takiego ataku nie działa klameczka otwierania, mimo ze przed chwilą bagażnik sam się otworzył.... :wallbash:

No a jak dojadę do domu to muszę otwierać bagażnik z pilota!!!

Dzięki za pomoc i pozdrawiam serdecznie!!!!!!

Juras LBN

[mod]nie krzycz na nas, i nazywaj poprawnie tematy :)[/mod]

:notworthy: :notworthy:

Dzięki za wasze podpowiedzi, postaram sprawdzić te tropy,

Tak jak radzi kolega Daimos sprawdź ten mikrowłącznik w elektrycznym napędzie zamka. Miałem w zeszłym roku o tej porze taki przypadek, że oba napędy zamarzły. Jak ustąpiły mrozy to jeden przestał działać więc go rozebrałem i stwierdziłem, ze pomimo gumowej osłony w środku jest woda która chyba dostała się tam podczas mycia auta.

Panowie, mam też problem z tymi przyciskami. Gdy nadeszły wielkie mrozy to mi się sam bagażnik otwierał. Teraz jest jeszcze gorzej ponieważ wcale nie działają. :no4:

Dziś to porozbierałem i zauważyłem tylko tyle że gdy wpinam kostki do tych przycisków to coś zaskakuje i silniczek od otwierania się załącza, ale gdy już sam nacisnę to nie :chytry: Co może być nie tak?

Miałem taki sam problem i konieczna była wymiana obu mikrowyłaczników. Po wymianie działały może z 5 m-cy i aktualnie działa już tylko jeden. Cena w ASO to ok. 60 -70 zł za sztukę :wallbash:

Wygląda to na częsty problem.

Wymiana nie jest trudna. Trzeba zdjac tapicerkę z klapy , odkręcić listwę oświetlenia tablicy i reszta to już prościzna.

Przy okazji zdjętej tapicerki zalecam sprawdzenie stanu zamka i silniczka tylnej wycieraczki. Te elementy są tak samo narażone na wilgoć i zacieki jak te nieszczęsne mikrusy.

Ja mam podbny problem ale o pewien etap poszedł juz dalej, na poczatku miałem problem z zamknieciem klapy mozna sobie było tłuc ile siły, tak jak by w ogóle zamka nie było. Wymieniłem na nowy zamek (150zł w ASO) zamontowałem i wszystko było ok. Aż w marcu zaczął mi sie samoczynnie otwierać, czesto to sie nie otwierało samo wiec z czasem dałem spokój, tak samo klapa dała mi spokój - nie otwierała sie samoczynnie.

Obecnie często deszcz pada i od tego klapa zamkneła sie na amen, nie idzie jej w żaden sposób otworzyć - poprzez klamke czy z pilota. Centralny ogólnie działa tak samo jak działał zamyka, otwiera w takim samym czasie jak wcześniej(cicho). Dzisiaj sprawdze centralny vagiem co tam pokaże

Wiecie jak otworzyc ta klape :mysli:

Wiecie jak otworzyc ta klape :mysli:

Powinno byś jakieś awaryjne otwieranie przy zamku od środka :mysli:

musisz rozkrecić obudowe klapy chyb jest tam 10 śrubek lub 8 i masz tam takie ciegno plastikowe

Otworzyła sie 10min po ręcznej myjce :blink: póki co otwiera sie, no ale trzeba bedzie zajrzeć do środka :gwizdanie: