Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Allegro - koszty


koziol1990

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze chłopaki prawią.

U mnie koszt allegro w dobrym miesiącu to około 500-700 zł. Ale płacisz za duperele typu, podświetlenie, wyróżnienie aukcji. Koniecznie pod każda aukcja dodaj sobie swój numer telefonu kontaktowy bo nie każdy jest na tyle ogarnięty żeby szukać takich danych w "o mnie". Dużo towaru idzie również poza allegro, stąd częściej służy jako reklama niż konkretna oferta bo przecież zawsze można się dogadać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie ustawiam podświetlenia ani innych dupereli. Z tym numerem to muszę wstawiać bo tak jak mówisz da się z ludźmi dogadać. Może stworzymy jakis serwis wolny od oplat, allegro zrobiło sobie monopol i teraz nieźle na tym kase robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz też sam mailować że możesz sprzedać towar za np. taką cene po za allegro ale towar pewnie za pobraniem wiec zwiększają sie koszta przesyłki

co do podbijania wcale nie trzeba mieć techniki NASA jeśli z np. jednego adresu ip podbijasz kilka przedmiotów na raz od tego mają ludzi co pilnują żeby powtórzenia sie nie zdarzały

albo ten sam nick w przeciągu miesiąca kilkakrotnie podbijał twoje aukcje

czyli blokada konta i działanie nie zgodne z regulaminem allegro ile razy już to czytałem u siebie :polew: :polew:

pomyśl o sklepie na allegro ale jeśli nie masz działalności gospodarczej to nie radze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem o sklepie ale wystawianie jest tańsze ale prowizje wyzsze w sklepie

Normalne wystawianie

do 50,00 zł 4% ceny końcowej

50,01 - 1.000,00 zł 2.00 zł plus 3% kwoty powyżej 50,00 zł

Wystawianie przez sklep

Do 50 zł 8% ceny końcowej

50,01-1000,00 zł 4 zł + 6% kwoty powyżej 50 zł

i ze sklepem raczej trzeba mieć DG, a ja prywatnie importuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą cena za 1zł to też nie tak do końca. Allegro właśnie najbardziej takie aukcje prześwietla, bo nic na nich nie zarabia pod względem prowizji. Druga rzecz to ludzie niechętnie kupują od sprzedawców, którzy zarabiają na przesyłce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą cena za 1zł to też nie tak do końca. Allegro właśnie najbardziej takie aukcje prześwietla, bo nic na nich nie zarabia pod względem prowizji. Druga rzecz to ludzie niechętnie kupują od sprzedawców, którzy zarabiają na przesyłce.

Zawsze patrze ile kosztowała przesyłka a ile zapłciłem w rzeczywistości. Nawet nie zapominam o uwzględnieniu tego w komentarzu jak ktoś przegnie to wystawiam negatywa.

Jakiś czas temu kupiłem pilot do TV i powiedzmy zapłaciłęm za wysyłkę 8zł za prioryter a on wysłał najtaniej jak sie dało za 3żł i szło do mnie 2 tyg. Za takie coś od razu negatyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesyłkę zawsze staram sie najtaniej wysłać. Jutro wystawie nowe pozycje to osoby chetne moga zobaczyć okolo 40 pozycji perfum zeli balsamów itd. oczywiscie dla forum zrobie inne ceny.

Niechodzi, żeby było najtaniej jak sie da. Ma być wysąłne tak jak klient za to zapłacił a nie gościu nabija sobie kieszeń a kupujący czekaja :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga rzecz to ludzie niechętnie kupują od sprzedawców, którzy zarabiają na przesyłce.

Ja też sprzedaję na allegro..i nie pier**le się w tańcu z przesyłkami.. jeśli paczka faktycznie kosztuje 22 zł to ja mam 28 :decayed:

Muszę jakoś załatwić opakowanie, folie bąbelkowe..taśmę której idzie w ch0j..worki ..a za To Ci nikt nie odda :wink4:

Wszyscy zawyżają ..kupuję towar i płacę za przesyłkę i ciul wie za co jeszcze i się będę szczypał :angry:

Ps. Ja wrzucam jedną fotkę do miniaturki a resztę w HTML :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga rzecz to ludzie niechętnie kupują od sprzedawców, którzy zarabiają na przesyłce.

Ja też sprzedaję na allegro..i nie pier***e się w tańcu z przesyłkami.. jeśli paczka faktycznie kosztuje 22 zł to ja mam 28 :decayed:

Muszę jakoś załatwić opakowanie, folie bąbelkowe..taśmę której idzie w ch0j..worki ..a za To Ci nikt nie odda :wink4:

Wszyscy zawyżają ..kupuję towar i płacę za przesyłkę i ciul wie za co jeszcze i się będę szczypał :angry:

Ps. Ja wrzucam jedną fotkę do miniaturki a resztę w HTML :wink4:

Tak tyle, że ja ostatnio na jednej z aukcji zapłaciłem 20zł za przesyłkę, przyszła z tygodniowym opóźnieniem i na kopercie były znaczki za 5,70zł. To już przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bywa ja np. też raz skasowałem więcej za przesyłkę sprawa wyglada tak wolny kraj chce kasować na przesyłkę to kasuje niektórzy doliczają paliwo i koszty opakowań :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tyle, że ja ostatnio na jednej z aukcji zapłaciłem 20zł za przesyłkę, przyszła z tygodniowym opóźnieniem i na kopercie były znaczki za 5,70zł. To już przesada.

Nie no jak ktoś kasuje Cię 15 zł za paczkę, a wysyła listem poleconym priorytetowym za 4,50 to już trochę chamstwo :wink4:

bywa ja np. też raz skasowałem więcej za przesyłkę sprawa wyglada tak wolny kraj chce kasować na przesyłkę to kasuje niektórzy doliczają paliwo i koszty opakowań :good:

Jasna jasność :wink4: Dlaczego jeszcze Ty masz pokrywać koszta związane z opakowaniem.

Niektórzy mają na pocztę 5 km w jedną mańkę i wcale się nie dziwię, że dorzucają po 1-2 zł na dojazd :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedajesz, te perfumy to dajesz jakies paragony, albo coś takiego ? Pamietaj, że na allegro jest rejestrowane, i jeśli chcesz to robić na dłuższa mete, przydałaby się jakas działalnośc.

Co do prowizji allegro, to w "sklepie allegro" może są wyższe, ale za wystawienie płacisz 0.10zł, do tego masz przedmioty wystawione na 30 dni, i jest opcja, że jak nie sprzedasz jakiejś rzeczy to automatycznie ci się sama wystawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedaje na allegro bez działalności nigdy nie wystawiam wiecej niż 20 sztuk więc raczej nikt sie do mnie nie doczepi, mam faktury jak coś by było nie tak, prywatnie impotuję. Sklepu bez działalności tu moga sie doczepić. Próbuje pierw na forach wystawiać,lecz tutaj idzie z mizernym skutkiem choć ceny wachaja sie nawet niżej od srednich allego 40 zlotych. Więc jak nie wychodzi na forum to wstawiam na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...