Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Silnik sie dusi, turbina czasem zadziała - rozwiązanie


tanaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie chciałbym przedstawic pewien problem jako że jest dosyc często spotykany a który udało się rozwiązac.

Objawy jakie zauważyłem to utrata mocy, silnik się czasem dusił , turbina czasami działała, ja mu w pedał o on jakby odcinał zapłon po czym startował jak rakieta, inne jak się okazało kluczowe dla mechanika objawy to ogromna trzęsawka silnika. Wyglądało to tak że silnik na jałowym pracuje równiuteńko, dodając leciutko i powoli gazu ladnie wchodził na obroty, ale dodając mocno gazu cały samochód trząsł sie przez chwile i dusił i po chwili decydował sie zawyc.

Napisałem że to kluczowy objaw bo pomimo badań komputerowych które nic nie wykazały, to dopiero ta trzęsawka dała pomysł mechanikowi że to jeden gar nie pali. Powodów tego może byc pewnie wiele, ale u mnie akurat okazało się że czasem iskra przebijała przez gumkę będącą izolatorem cewki. Wymiana świec też by nic nie dała...

Planując kompleksową wymianę nieco później poprosiłem by wstawił na jakiś czas jakąś używke, (za którą nawet nie chciał wziąc zlotówki, bo to podobno grosze..mowa o gumce ) no i wszystko wrociło do normy...hula że hoho :grin:

Pisze o tym bo mam nadzieje że komuś się to przyda, a jeśli usterka jest trywialna to wybaczcie ale słabo się na tym znam..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...