Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Jakie amortyzatory do 1.8 T Quattro Typ: 1BE?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam :hi: Moj typ zawieszenia to 1BE. Ktore amortyzatory nadaja sie do tego typu zawieszenia? Szukalem na forum, ale jakos nie udalo mi sie znalezc konkretnej odpowiedzi do wersji Quattro.

Sprezynki mam takie:

1zq55r.jpg

Oznaczenie jest tam biało-różowe jakby :)

Moze mi ktos przy okazji opisac te sprezynki i dopasowac do nich amory?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

do 1BE możesz wrzucić seryjne amorki

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Odgrzewam temat. Czeka mnie wymiana amortyzatorów w zawieszeniu 1BE i czy aby na pewno można wrzucać normalne amortyzatory do zawieszenia 1BE?? Nie trzeba kupić dedykowanych??

Pozdrawiam

Opublikowano

Powinny byc niższe o innym skoku.

Opublikowano

do -30 można wrzucać seryjne

Opublikowano

do 1be lepsze będą sportowe amory :wink4:

Opublikowano

do 1be lepsze będą sportowe amory :wink4:

oczywiście że bedą lepsze ale spotkałem sie z opiniami że jak zawias siada nieznacznie a tak jest w przypadku 1BE to można zastosować standard amory

Opublikowano

do 1be lepsze będą sportowe amory :wink4:

oczywiście że bedą lepsze ale spotkałem sie z opiniami że jak zawias siada nieznacznie a tak jest w przypadku 1BE to można zastosować standard amory

no można, tak zrobiłem u siebie, ale przez zwykłe amory prawie nic nie siadło :wink4: na pewno jak będę zmieniał to wsadzę sportowe bo zależało/zależy mi żeby bardziej poszło w dół, seria jest dłuższa i po prostu nie puszcza, ale oczywiście poza tym że będzie stał nieco wyżej to żadnej różnicy nie ma, tylko look :wink4:
Opublikowano

do 1be lepsze będą sportowe amory :wink4:

oczywiście że bedą lepsze ale spotkałem sie z opiniami że jak zawias siada nieznacznie a tak jest w przypadku 1BE to można zastosować standard amory

no można, tak zrobiłem u siebie, ale przez zwykłe amory prawie nic nie siadło :wink4: na pewno jak będę zmieniał to wsadzę sportowe bo zależało/zależy mi żeby bardziej poszło w dół, seria jest dłuższa i po prostu nie puszcza, ale oczywiście poza tym że będzie stał nieco wyżej to żadnej różnicy nie ma, tylko look :wink4:

jak to jest właśnie? na ori amorku - sprężyna sport, bedzie stał wyżej?

Opublikowano

tak, troszkę wyżej

Opublikowano

raczej nie powinien stać wyżej :naughty:

ori amorek 1BE rożni sie od 1BA tylko stopniem sprężania gazu i utwardzoną pracą skoku

to sprężyna 1BE decyduje o obniżonym zawieszeniu w tym przypadku to tylko -20mm

sama sprężyna jest duzo duzo krótsza od serii

inaczej ma sie gdy zastosujesz bardziej sportowy( seryjny)

amorek bilstein b6, który podnosi każdy rodzaj seryjnej sprężyny o 1cm z uwagi na bardzo duzy stopień sprężonego gazu i mega twardość tego amorka

Opublikowano

też tak mi sie wydaje że amorek nie ma za bardzo tu nic do gadania :chytry:

Opublikowano

wam się tylko wydaje a ja wiem, ot delikatna różnica, miałem u siebie obie konfiguracje i jest dokładnie 0,8 różnicy niby nic a jednak jest :tongue4:

Opublikowano

Amorki nie mają wpływu na wysokość zawiasu, reguluje to sprężyna. Montowałem w styczniu u siebie Bilsteiny B6 Sport na ori sprężynach 1BE i wysokość pozostała bez zmian, zmienił się skok i tłumienie ale na wysokości auto nic nie straciło ani nie zyskało.

Jak by ktoś szukał to mam na zbyciu sportowe amory monroe + odboje + łoża z ori zawiasu 1BE do B6/B7, zdemontowane z mojego avanta 3.0tdi quattro (amory z oznaczeniem M1) - amorki przed demontażem były sprawdzane i maja jeszcze od 54 do 57 %, gdzie przy nowych może już pokazywać w granicach 70%. Jak ktoś chęty niech pisze na PW.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.